Skocz do zawartości
Forum

Białe, pryszczowate kulki na wzgórku łonowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

odkąd pamiętam mam takie jakby pryszczyki, białe kulki na wzórku łonowym i poniżej. Nigdy nic się z nimi nie działo, nie bolały, nie swędziały. Po prostu były. Ostatnio jeden z nich się powiększył i wyszła z niego białą wydzielina (bardzo mało). Nigdy wcześniej nie przywiązywałam do tego jakieś szczególnej wagi, pewnie ze względu na wiek, bo co na ten temat może wiedzieć ledwie nastoletnia dziewczyna. Co to może być? Nigdy wcześniej nie byłam jeszcze u ginekologa. Mamy na to raczej nie przekonam, już próbowałam, od razu się oburza. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli są to pojedyncze prosaki, możesz je przebić sterylną igłą od strzykawki (oczywiście po wcześniejszym zdezynfekowaniu miejsca ;) ) i delikatnie wycisnąć tą białą treść. Jeśli jest ich wiele, to wizyta u dermatologa jest nieunikniona...

Odnośnik do komentarza

Witam,

Może być kilka przyczyn Twoich zmian:
1) Kłykciny kończyste - jest to forma zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), wzrastają w postaci grudek o cielistym zabarwieniu, z czasem mogą rosnąc do dużych rozmiarów przypominając kalafiorowate struktury.
2) Mięczak zakaźny - jest to zmiana wynikająca z zakażenia wirusowego o charakterze pojedynczych lub licznych grudek, koloru skóry otaczającej lub porcelanowo-białej z pępkowatym zagłębieniem w części centralnej. Lokalizacja zmian w okolicy zewnętrznych narządów płciowych - zazwyczaj na wzgórku łonowym.-to bardziej prawdopodobne rozpoznanie. Przenoszony jest najczęściej drogą kontaktów seksualnych.
3) opryszczka.
4) Zatkanie jakiś gruczołów lub ich powiększenie.

Trudno mi coś więcej powiedzieć bez zebrania wywiadu, zbadania i obejrzenia tych zmian. Trochę dziwną masz mamę skoro nie chce Cię zaprowadzić do ginekologa na wizytę. Możesz także z tym pójść do dermatologa. Nie potrzebujesz do niego żadnego skierowania.
Czy współżyłaś już z jakimś chłopakiem?? Miałaś jakieś stosunki oralne?? W takim sposób też można przenosić różne choroby.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...