Skocz do zawartości
Forum

Tabletki Yaz a biegunka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tabletkę biorę zawsze o 22, jednak wczoraj 2.5 godziny po wzieciu tabletki miałam rozwolnienie [takie, że woda ze mnie leciała] Z tego co jest napisane w ulotce to trzeba wziąć dodatkową tabletkę jeśli w ciągu 4 godzin wystapi silna biegunka. Tylko, że ja nie mam dodatkowego blistra. Pytanie: silna biegunka czyli gdy wyląduje w toalecie więcej niż raz? czy lepiej po prostu mam sie dodatkowo zabezpieczać? Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

~asterX
a co z tym ze plemniki zyja do 7 dni???
Jak przed biegunka , powiedzmy 3 dni by stosunek to wystarczy po pominieciu sie zabezpieczac i ciąży nie będzie???

Witam!
W przypadku biegunki należy postąpić tak jak napisane jest w ulotce, tj. przyjąć dodatkową tabletkę. Takie postępowanie nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną. W takiej sytuacji nie ma także potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

Zażywam tabletki Yaz (24+4). Stosuję tabletki pół roku zawsze ok godziny 22. Dzisiaj pol godziny po przyjęciu 5 tabletki z blistra wystąpiła biegunka nie ostra, ale jednak. Jako że nie posiadam rezerwowego blistra, przyjęłam kolejną (6) z obecnego, co sprawi skrócenie cyklu. Czy mam potem postępować zgodnie z schematem i po prostu następny blister będzie zaczynał się nie od wtorku lecz poniedziałku?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...