Skocz do zawartości
Forum

Zmiany w gardle (pod migdałkiem) po przebytym zapaleniu płuc.


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż w kwietniu przebyłem zapalenie płuc które z racji źle dobranego antybiotyku trwało około miesiąc, półtora. Po zapaleniu płuc zmagałem się z uporczywym kaszlem którego aktualnie nie ma.

Jakiś czas po zapaleniu płuc (półtora miesiąca temu) dostrzegłem w swoim gardle dziwne zmiany (po prawej stronie) które nie dawały mi spokoju oraz ucisk w gardle jak i dziwne uczucie po prawej stronie gardła (gdzie mam widoczną zmianę pod migdałkiem). Udałem się do dwóch laryngologów, wykonałem ASO - ujemne, oraz wymaz z ust - ujemny, dodatkowo USG które pokazało prawy węzeł chłonny (podżuchwowy) powiększony, reaktywny - w skrócie nic groźnego, lekarz wyjaśnił, że po takiej infekcji taka sytuacja może utrzymywać się nawet do trzech - czterech miesięcy. Jakiś tydzień - półtora nie było w ogóle żadnych dolegliwości, mimo iż sytuacja w gardle była nadal ta sama (zmiany nie znikły). Następnie objawy wróciły.

Z racji niepokojącej mnie sytuacji, wykonałem TK szyi z kontrastem (po konsultacji z laryngologiem) w celu uspokojenia, czekam aktualnie na wynik. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

(zdjęcie to odbicie lustrzane, więc lewa strona zdjęcia to prawa strona mojego gardła)

 

IMG_0664.jpg

IMG_0659.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...