Skocz do zawartości
Forum

Leasing czy najem długoterminowy samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz, nikt Ci tutaj nie napisze czy lepszy będzie najem długoterminowy czy leasing bo każda sytuacja jest inna. Jednym opłaca się bardziej nająć auto, drugim brać leasing, a jeszcze komuś innemu po prostu kupić za gotówkę.
Zależy od wielu czynników. Poza tym dużo zależy tutaj od konkretnych warunków, jakie ma dany najem czy leasing. Sam ostatnio rozglądałem się za leasingiem i jedne firmy miały na 1%, a inne z kolei na 10% rocznie co zupełnie się moim zdaniem nie opłaca. Trzeba przeliczyć. Aczkolwiek w przypadku leasingu jest o wiele więcej dodatkowych i ukrytych kosztów niż w przypadku najmu. Zwykle rata najmu jest niższa na to samo auto. 

Odnośnik do komentarza

Cześć.
Mam pytanie z nieco innej beczki. Czy jest opcja najmu długoterminowego aut używanych? Nie mam tu na myśli samochodów kilkuletnich ale np takie auto demonstracyjne które ma przejechane 10 - 15kkm i ma jakiś rok. Zależy mi na czymś konkretniejszym. I dobrej klasy. Nie chcę wynajmować auta starego.

Odnośnik do komentarza

Na ten moment nie jest to populany sposób. Stosuje takie coś np. MasterLease. Obecnie wpuszczają wiele dobrej klasy aut z niewielkim przebiegiem w wynajem długoterminowy, zerknij sobie na stronę, ewentulanie wybierz się na jeden z ich placów w Polsce i popytaj się u ludzi którzy tam pracują. Czesto oni wiedzą na początku jakie samochody będą w niedługim czasie dostępne w możliwości wynajmu.

Odnośnik do komentarza

No właśnie pytając o najem aut używanych miałem na myśli te droższe samochody, które wyjściowo w salonach kosztuję 400 - 500 tysięcy a jak wiadomo one dość szybko tracą na wartości i już po roku, półtora można je kupić prawie 100k taniej a to sporo. Ogólnie biorę pod uwagę albo leasing albo wynajem długoterminowy

Odnośnik do komentarza

W przypadku takich aut jeśli chcesz mieć jakąś sensowną miesięczną ratę, musisz brać leasing na jakieś 10 lat. Osobisćie nie chciałbym pakować się w tak długie zobowiązanie. Poza tym jak sobe przekalkulujesz ile wtedy oddasz kasy, to jest to średnio opłacalne. W przypadku takich droższych aut premium, lepszą opcją bedzie kupienie za gotówkę albo wynajem długoterminowy. Celowałbym w to drugie, bo takl jak piszesz auta klasy premium bardziej tracą na wartości niże te ze średniej półki albo tańsze.

Odnośnik do komentarza

Master1 to największa firma oferująca wynajem aut w Polsce - nie powinno byc większych problemów przy serwisie i oponach. Poza tym mają przejrzyste warunki najmu samochodów, masz kilka wersji wynajmu, wszystko zalezy od tego na czym Ci zależy i jaką miesięczną ratę będziesz płacił. Oni sie tym wszystkim zajmują. Jeśli chodzi o Forda, lepiej wychodzi Seat. Lepszy silnik, lepsza dynamika i mniejsze spalanie w mieście.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...