Skocz do zawartości
Forum

Planowanie ciąży po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość bunia232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie w raz z mężem zdecydowaliśmy sie na powiększenie rodziny i tu moje wątpliwości przez ponad 2 lata brałam tabletki Y**********i po długim czasie ich przyjmowania lekarz zmienił mi na Y** bo zatrzymywała mi sie woda w organizmie i te miały mi pomóc z tą dolegliwością i przyjmowałam je miesiac po czym zdecydowaliśmy sie na dziecko wziełam do konca opakowania i już nie rozpoczełam nowego opakowania okres po odstawieniu zawsze miałam po jasminell w sobote rano a po tych Y** we wtorek i nastepny prawdziwy okres miałam z tygodniowym poślizgiem i jakiś dziwny bo jeden dzień plamienia drugi normalny okres i znowu dzień plamienia i na tym koniec myślałam że moze zaszłam w ciąże bo poprzedni ginekolog do którego chodziłam mówił że po tych tabletkach nowej generacji można zaczącć starania od razu ale zrobiłam chyba z 5 testów i każdy był negatywny...i tu moje pytanie kiedy w takim razie mamy szanse spłodzic dzidzie kiedy moge miec dni płodne ?Bo zaopserwowałam 4 dni po tym okresie śluz jakby płodny bo mam uczucie mokrości bolące piersi i pobolewanie podbrzusza jak przy owulacji czy to normalne? Pytałam obecnego gin. ale on to zbyt wylewny nie jest i w sumie tak to jakoś zagmatwał że nic nie zrozumiałam...Jestem młodą dziewczyna i za bardzo się na tym nie znam a niema z kim o tych moich 1)wątpliwościach porozmawiać wiec poroszę o pomoc…

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz określić dni płodne to musisz nauczyć się je obserwować. Sugerowanie się jakimikolwiek wyliczeniami w twoim przypadku jest bez sensu bo podczas brania tabletek nie ma miesiączek tylko krwawienia z odstawienia które sobie sama ustawiasz. Więc nie wiesz czy teraz miesiączkujesz regularnie.

W dni płodne śluz powinien być przejrzysty, ciągliwy, przypominający białko kurzego jajka albo całkiem przezroczysty, bardzo ciężko rozpuszczalny w wodzie i mający odczyn zasadowy. Jest go więcej ale nie koniecznie i powoduje uczucie mokrości ale tez nie koniecznie. Pisze nie koniecznie bo zdarzają się kobiety które maja mało tego śluzu i jest on ledwo zauważalny, to zależy od poziomu hormonów. Dla odmiany śluz niepłodny jest biały, jest go mniej i rozpuszcza się w wodzie bardzo łatwo i woda mętnieje, ma odczyn kwaśny.

Mierzenie temperatury rano przed wstaniem z łózka o tej samej porze i notowanie. Metoda ta pozwala na wykrycie owulacji. Po jajeczkowaniu zaczyna się wydzielać progesteron który powoduje u kobiety wyższa temperaturę. Powinna ona skoczyć o jakieś przynajmniej 2 kreski i utrzymać się. W dzień w którym skoczy prawdopodobnie jest owulacja (oczywiście pomijając różne zakłócenia). Tylko że ta metoda jest dobra raczej w celach antykoncepcyjnych, no bo dla celów koncepcyjnych po skoku masz zaledwie kilka godzin albo i nie żeby próbować. Chyba że ma się kilka wykresów i dni płodne występują mniej więcej regularnie.

szyjka macicy. W dni płodne jest miękka i się unosi i jest otwarta. W dni nie płodne jest twarda, zamknięta i jest nisko. Tylko sprawdzanie szyjki jest dosyć trudne moim zdaniem, ale ponoć najbardziej miarodajne.

Jeszcze może być objaw bólu owulacyjnego ale to nie u każdej kobiety. Jest to uczucie takiego rwania jak kolka może trwać parę parę godzin a może tylko parę chwil. Czasami mu towarzyszy plamienie spowodowane pęknięciem pęcherzyka z jajeczkiem. Ale ból i plamienia nie występują u wszystkich kobiet.

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od ok 5 lat. Ile czasu mniej więcej zajmie spadek hormonu z organizmu, żeby zajść w ciążę? Słyszałam rónież, że jeżeli tabletki bierze się długo ciągiem to może to spowodować bezpłodnośc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...