Skocz do zawartości
Forum

12 lat bez diagnozy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Od 12 lat cierpię na problemy z brzuchem.

Mam następujące objawy:

-Po posiłku nie mogę przez 3-4 godziny wykonywać prawie żadnej aktywności fizycznej, z chodzeniem włącznie. W przeciwnym wypadku brzuch puchnie, mam biegunkę i bardzo mocne bóle

-brzuch w zasadzie po każdym posiłku robi się wyraźnie większy wizualnie. Kiedyś tak nie było.

-nie mogę przez ok 2 godziny po posiłku nawet pić. Jeśli to robię, woda „stoi”, brzuch puchnie w górnej części. Pojawia się uczucie ciężkości, a nawet biegunki. Piję przed posiłkami

-nie mogę jeść ciepłych potraw. Najgorsze są zupy. W przeciwnym wypadku biegunka

-nie mogę jeść dużymi kęsami. Czuję wtedy, że one zatrzymują się i „blokują” brzuch

-posiłki jedzone bezpośrednio po przebudzeniu często kończą się biegunką. Zwykle jem 2 godziny po przebudzeniu, najczęściej też już po jakimś wysiłku, np. spacerze.

-nie mogę się kłaść po posiłku na plecy (czasem też na bok). Nie mogę też po jedzeniu przyjmować pozycji półsiedzącej. Inaczej mam biegunkę

Wszystkie te objawy mam bez względu na rodzaj pokarmu.

Mam 37 lat, 183 cm wzrostu, ważę 73 kg. Staram się żyć normalnie, ćwiczyć itd. Ale jest to bardzo utrudnione i tracę nadzieję. Przez 12 lat leczenia w zasadzie nic mi nie pomogło. Dopiero ostatnio, szósta już lekarka, zaproponowała terapię lekami psychoaktywnymi i jeden z nich nieco pomógł. Niestety dawał też bardzo wiele objawów niepożądanych i musiałem z niego zrezygnować. Ciągle jestem jej pacjentem, ale przyjmowanie kolejnych leków nic nie daje, a czas mija.

Ostatnią kolonoskopię miałem jesienią 2022. Lekarze nie „przeszli” przez jeden z zakrętów w jelitach i badanie przerwano. Wcześniejsze kolonoskopie nic nie wykazały. Zeszłoroczna tomografia też nic nie dała.

Miałem dawniej bardzo dużo stresu w życiu. Obecnie jest dużo lepiej. Może to też jest jakiś kierunek, może ten brzuch tak się dziwnie uwarunkował. Nie mam pojęcia. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, jakiś kierunek, przemyślenia, cokolwiek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...