Skocz do zawartości
Forum

Antykoncepcyjne globulki dopochwowe i prezerwatywa


Gość Endon

Rekomendowane odpowiedzi

~Kate94
Witam. Chciałam zapytać czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, używając globulek i prezerwatyw jednocześnie. Zadaję to pytanie, ponieważ jestem wielką panikarą. Uprawiałam seks z chlopakiem prawdopodobnie podczas dni płodnych (sądząc po śluzie), a okresu jak nie ma, tak nie ma. Co prawda moje cykle nie są regularne, gumka nie spadła, ani nie pekła, globulkę umieśiciłam odpowiednio przed współżyciem, a niecałe 2 tygodnie temu przyjmowałam antybiotyk. Czy duże jest prawdopodobieńtwo bycia w ciąży?

Witam!
Z Pani opisu wynika, że nie zdarzyło się nic co mogłoby spowodować osłabienie działania stosowanej antykoncepcji. Przyjmowanie antybiotyku nie wpływa na mechaniczne metody antykoncepcyjne. Opóźnienie miesiączki mogło nastąpić na skutek infekcji oraz przyjmowania leków. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy po dwóch tygodniach od stosunku.

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim. Jakiś czas temu odstawiłam tabletki anty i szukam dobrego zabezpieczenia. Mianowicie chodzi mi o to, czy połączenie prezerwatywy + globulki plemnikobójczej daje mi maxymalną pewność,że nie zajdę? Dodam jeszcze,że chłopak będzie kończył na zewnątrz. Proszę o opinie i propozycje oraz Wasze doświadczenia. Nie planuje dziecka, więc zależy mi na dobrym zabezpieczeniu a tabsów brać nie mogę

Odnośnik do komentarza
Gość mona lisa

Witam
19 kwietnia współżyłam z chłopakiem. Wszystko było misternie przygotowane, prezerwatywa, globulki, dni niepłodne (dzień po zakończeniu krwawienia przy cyklu 32-35 dniowym). Do tej pory nawet nie myślałam o ciąży, 12 maja dostałam normalny okres, żadnych objawów ciążowych, mdłości, wymiotów... Z tym, że dziś mija 40 dzień cyklu a ja nie mam następnego okresu. Nie wiem jakim cudem mogłabym zajść w ciąże, niby prezerwatywa się troszkę zsuwała, ale nigdy więcej jak do połowy bo to kontrolowaliśmy, zresztą miałam globulkę... Czy brak okresu może być spowodowany tym że przez ostatni tydzień pracowałam przy zbiorze truskawek i mój organizm potraktował to jako nadmierny wysiłek?
Powiedźcie, że spazmuję i ciąża jest w moim przypadku niemożliwa!
Chyba w drugim miesiącu powinnam już mieć jakieś dodatkowe objawy?

Odnośnik do komentarza
Gość perlanda

Witajcie!
Chcialabym zapytac o faktyczne ryzyko zaplodnienia komorki przez preejakulat. Pytam z czystej ciekawosci, stres o niechciana ciaze mam juz za soba, bo okres wystapil. Domyslam sie, ze ryzyko jest z cala pewnoscia mniejsze niz zaplodnienie przy wystepowaniu spermy, ale podobno znajduja sie tam, w preejakulacie, bardzo ruchliwe pleminiki. Czy na prawde byloby sie o co martwic?

Odnośnik do komentarza
Gość perlanda

Witajcie!
Chcialabym zapytac o faktyczne ryzyko zaplodnienia komorki przez preejakulat. Pytam z czystej ciekawosci, stres o niechciana ciaze mam juz za soba, bo okres wystapil. Domyslam sie, ze ryzyko jest z cala pewnoscia mniejsze niz zaplodnienie przy wystepowaniu spermy, ale podobno znajduja sie tam, w preejakulacie, bardzo ruchliwe pleminiki. Czy na prawde byloby sie o co martwic? Czy globulki sa w stanie jakos preejakulat oslabic, albo nawet zdekatywowac?

Odnośnik do komentarza
Gość seksuolog

Proszę nie zapominać , że przedejakulacyjnej wydzielinie często są już ruchome plemniki, dlatego jeśli wystepuje penetracja, to pomimo, że nie doszło do wytrysku ejakulantu i tak można zajść w ciąże, dlatego nie należy uważać stosunku przerywanego, jako formy antykoncepcji. Globulka i prezerwatywa jest bardzo dobrą formą antykoncepcji i nie należy się obawiać wytrysku wewnątrz pochwowego.

Odnośnik do komentarza
Gość Alicja28

~ba007
nie było by tego całego stresu gdybyscie sie w te plodne dni powstrzymali od seksu
to najprostsza i najpewniejsza metoda.
czy az taka trudna?
pewnie tak, ale za to jaka skuteczna ...:)

Po pierwsze nigdy nie ma pewności co do dni płodnych lub nie, więc to żadne 100 % zabezpieczenie, a po drugie, po co sobie tym głowę zawracać i utrudniać życie? Dlaczego ktoś ma się kochać tylko dlatego, że wyliczył sobie dni niepłodne, a nie może się kochać, jeśli tego pragnie mimo dni płodnych? Dobre zabezpieczenie i kochamy się wtedy kiedy nam przyjdzie na to ochota! Ja stosuję od 10 lat zabezpieczenie globulka plus prezerwatywa, kocham się kiedy dusza zapragnie i śpię spokojnie, dlatego wszystkim parom z czystym sumieniem polecam. Prezerwatywa to również dobry sposób antykoncepcji, ale jeśli ulegnie uszkodzeniu, lub była felerna z różnych przyczyn, tu swoją rolę odgrywa globulka, która zniszczy ewentualne plemniki, jakie mogły się wydostać.

Odnośnik do komentarza

no tak z większością tego co Alicja pisze isę zgadzam. Nigdy nie ma się pewności 100% bo tak do końca nie da się przewidzieć ile przetrwają pleminiki oraz czy owulacja się nie przesunie.
Co do globulek to u nas wystąpiły dwa problemy:
1. Nadmierne pienienie
2. Uczuleie na globulki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...