Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Umowa najmu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnim czasie znalazłem się w dość nieprzyjemnej sytuacji, ponieważ wynajmowałem z dziewczyna mieszkanie, ostatnio się rozstaliśmy i ona nagle spakowała walizki i się wyprowadziła. Rozmawiałem już z właścicielem odnośnie wypowiedzenia umowy oraz ze za luty koszt wynajmu zostanie jeszcze zapłacony żebym miał czas na wyprowadzkę. Na początku dogadałem się z dziewczyna, ze zapłacimy po połowie jednak ostatnio coraz bardziej zauważam ze próbuje mnie wystawić żebym został z tym wszystkim sam. Stad tez moje pytanie czy w jakikolwiek sposób mogę prawie się zabezpieczyć? W umowie to ja jestem najemca, jednak znajdują się tam tez jej dane dotyczace zgody żeby tam zamieszkała(imię nazwisko, pesel,nr tel). Na końcu umowy znajdują się nasze dane wraz z podpisami i numerami telefonu. Czy w tym wypadku kiedy mnie wystawi i zostawi ze wszystkim samego mam prawo coś ugrać czy raczej jestem na przegranej pozycji? Dziękuje za informacje i wszelaka pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Pewnie Ci przyjdzie zapłacić samemu, nie będziesz przecież się ciągał po sądach, a i tak byś nic nie ugrał, bo wynajem był na Ciebie i to Ty jesteś najemcą. 

A kto płaci za wynajem to tylko słowna umowa między wami. 

Ryzyko jest wpisane w każdy aspekt naszego życia. Przeżyjesz, nauczka na przyszłość jak znalazł... 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...