Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Żylaki, opuchlizna, skurcze.... kończyny dolnej


zibi54

Rekomendowane odpowiedzi

Lekarz naczyniowiec, wykluczył zakrzepicę  - wykonał Dopplera ( maj 2022). Zalecił noszenie podkolanówek uciskowych.....nękają mnie jednak gwałtowne skurcze i to spoczynkowe .... Noga także wygląda nieciekawie. Mam wstawione liczne stenty w tej kończynie jak również w aorcie brzusznej..... Co ile powtarzać Dopplera ???? kupę kasy to kosztuje, a na NFZ nie ma co liczyć

n3.jpg

n1.jpg

n2.jpg

Odnośnik do komentarza

Krążenie upośledzone, to skurcze, obrzęki moga być bez związku z ew. zakrzepicą, przy niej raczej miałbyś ból. 

Ale lekarza mogłeś zapytać jak często jest sens robić Dopplera, a nie da się wziąć skierowania i na nfz robić to badanie. 

A lepiej jest jak nosisz podkolanówki? 

Stosujesz żel Lipton 1000?

Nie wiem jakie leki bierzesz, ale w takiej sytuacji dobrze pić codziennie herbatki z pietruszki z majerankiem i szałwią, poprawiają krążenie, tym samym zmniejszają obrzęki, oczyszczają z toksyn, są też  przeciwzapalne. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Zadaniem rajstop uciskowych dla kobiet  jest usprawnienie przepływu krwi żylnej w kończynach dolnych, by zapobiec powstawaniu nieestetycznie wyglądających pajączków oraz żylaków nóg bądź wspomóc leczenie już tych istniejących. Oprócz tego ich regularne noszenie redukuje mrowienie oraz skurcze łydek, niweluje poczucie ciężkości nóg, a także pomaga uśmierzyć uciążliwy ból, który związany jest z żylakami. Takie rajstopy bez problemu znalazłam tutaj - https://przeciwzylakowe.pl/rajstopy-uciskowe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...