Skocz do zawartości
Forum

Kryzys w rodzinie


DomiGra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewne wady. Często coś odkładam na późnej i mam inny system wartości niż moi rodzice. Doprowadza to do wielu kłótni i awantur. Moja mama za to na mnie krzyczy.  Przez to gdy ktoś na mnie krzyknie zaczynam płakać. Mam czasem wrażenie że rodzice kochają mnie wtedy kiedy chcą. Kiedy mam inne zdanie, robię coś nie po ich myśli, kiedy się z nimi niezdagam to od razu jestem ta zła. Mama często mówi Twój tatuś, Twoja córunia. Czuję się wtedy nie kochana. Ciągle też mnie do kogoś porównują, czego bym nie zrobiła to jest źle. Czasem myślę, że lepiej by im było beze mnie. Nie jestem idealna, mam wady, które mogą ich denerwować. Ale jedyne czego od nich chce to zrozumienie i by przestali się Ciągle kłócić. Chce spokoju i miłości. By mnę czasem przytuli i powiedzieli Kocham cie. Co mam zrobić? Powiedzenia im to? Wiem że powiedział że wymyślam

Odnośnik do komentarza

Nie wymyślasz, bo byłam w podobnej sytuacji. Nie wiem ile masz lat, ale ja na Twoim miejscu powiedziałabym im co i jak. Jak Cię wyśmieją, no cóż, jeżeli jesteś pełnoletni, masz babcię, starsza siostrę która już nie mieszka z nimi, znajdź sobie pracę i wyprowadź się z domu. Najlepsze co może być. Takie porównanie bardzo źle będzie na Ciebie oddziaływać. Ja tak miałam i bardzo różne przykre rzeczy z tego wyniknęły. Dzisiaj jestem już dorosłą kobietą, mająca swoje mieszkanie, dom i rodzinę. Na samym poczatku, przez kilka lat od wyprowadzki z domu, często gęsto kłóciłam się z mamą.... masakra.... mega raziło ją to, ze mam inne zdanie niż ona. Na szczeście przywykła do tego i nie ma już takiego dymu. Teraz jest okay, ale swoje musiało minąć.

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.10.2022 o 22:00, DomiGra napisał:

Nie jestem idealna, mam wady

Jak każdy, również jak oni. 

W dniu 13.10.2022 o 22:00, DomiGra napisał:

By mnę czasem przytuli i powiedzieli Kocham cie. Co mam zrobić? Powiedzenia im to? Wiem że powiedział że wymyślam

Nie wymyślasz, bo każdy ma prawo do poczucia kochania. Myślę, że powinnaś im to powiedzieć. Nie wiem tylko ile masz lat, a od tego zależy jakie mogą dać odpowiedzi. Jeśli jesteś pełnoletnia to mogą sie wykręcić, że nie jesteś dzieckiem, że sie przytula dzieci i takie tam farmazony. To oczywiście jest nieprawdą, bo mam dorosłą córkę i chętnie się przytulamy i mówię jej, że ją kocham. Dorosły człowiek tez potrzebuje miłości i nawet oni jako rodzice między sobą tego potrzebują, a pewnie też już nie mają. Powinniście całą rodziną zacząć okazywać sobie miłość, tylko czy oni to potrafią? Trudno dać komuś coś czego sie samemu nie ma, nie umie dać. 

  • Lubię to 1

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Javiolla napisał:

Jak każdy, również jak oni. 

Nie wymyślasz, bo każdy ma prawo do poczucia kochania. Myślę, że powinnaś im to powiedzieć. Nie wiem tylko ile masz lat, a od tego zależy jakie mogą dać odpowiedzi. Jeśli jesteś pełnoletnia to mogą sie wykręcić, że nie jesteś dzieckiem, że sie przytula dzieci i takie tam farmazony. To oczywiście jest nieprawdą, bo mam dorosłą córkę i chętnie się przytulamy i mówię jej, że ją kocham. Dorosły człowiek tez potrzebuje miłości i nawet oni jako rodzice między sobą tego potrzebują, a pewnie też już nie mają. Powinniście całą rodziną zacząć okazywać sobie miłość, tylko czy oni to potrafią? Trudno dać komuś coś czego sie samemu nie ma, nie umie dać. 

Dokładnie tak samo uważam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...