Skocz do zawartości
Forum

Jak nad tym zapanować? Nerwica to zło...


Gość Gosiek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.09.2022 o 18:41, Gość Gosiek napisał:

Widzisz, leczę się, bo mam nerwicę lękową,

Sama terapia to niepełne leczenie. Skoro masz ataki paniki i do tego stopnia nie umiesz sobie poradzić ze sobą to konieczne są leki. Czy brałaś już wszystkie możliwe na rynku leki od psychiatry? Jeśli nie to dlaczego? Trzeba szukać tak długo aż sie znajdzie odpowiedni dla siebie.

W dniu 16.09.2022 o 19:06, Gość Gosiek napisał:

nie chcę, że to co powiedziała moja mama, że "tu" też pracowałam (jako czas przeszły) się sprawdziło.

To nie myśl o tym. Ja słowa Twojej mamy odebrałam w ten sposób, że pracowałaś wcześniej czyli masz doświadczenie, a nie że dopiero zaczęłaś pracować i brak Ci doświadczenia. Tylko czy nasze opinie coś dla Ciebie znaczą czy nadal się będziesz nakręcać? 

Tak więc ja tez uważam, podobnie jak Twoja mama, że nie ma problemu, że masz doświadczenie, umiejętności i na tym sie skupiaj na egzaminie. 

W dniu 16.09.2022 o 21:33, Gość Gosiek napisał:

A co powiecie mi o nerwicy lękowej, czy ktoś wie jak z nią walczyć? Zwłaszcza jak pojawiają się taki ataki jak teraz? 

Przede wszystkim własną determinacją, ale też lekami i terapią. Zarówno sama terapia jak i same leki nie wyleczą z nerwicy lękowej. To musi iść w parze, a najlepiej te 3 elementy razem. No i trzeba liczyć się z latami leczenia, a niektórzy nawet całe życie :(  W panice sprawdzone są ćwiczenia oddechowe i medytacja. Warto sie tego nauczyć. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...