Skocz do zawartości
Forum

Czemu moja koleżanka tak zrobiła? Czy to ma związek z jej religią?


Gość Zdziwiona

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępniłam na Fb fragment filmu, zupełnie fikcyjnego w którym ksiądz dokonuje egzorcyzmu na opętanej dziewczynie. Oznaczyłam moją koleżankę, bo wiem że ona bardzo lubi tą aktorkę (z innych filmów). Tymczasem ona za chwilę odznaczyła się i zablokowała możliwość ponownego oznaczenia (w tym poście). Ona jest Świadkiem Jehowy i zastanawiam się że może ma zakaz oglądania katolickich rytuałów czy coś? Ksiądz, krzyż itd. - może o to chodzi? Ale to trochę dziwne, bo tykę jest innych wyznań (np. buddyści, hinduiści) i oni nie widzą nic złego w oglądania fikcyjnych filmów o innych religiach... A może przestraszyła się szatana - w końcu tylko na filmie, ale jednak?

Odnośnik do komentarza

Na jej miejscu pomyślałabym, że sugerujesz mi abym poszła do egzorcysty bo opętana jestem ?  Trzeba uważać na te oznaczenia.  Jednak zważając, że jest Jehowa to może mieć związek z jej wyznaniem i to nie jest dziwne. Widać niewiele wiesz o Jehowych jeśli sie dziwisz. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Javiolla napisał:

Na jej miejscu pomyślałabym, że sugerujesz mi abym poszła do egzorcysty bo opętana jestem ?  Trzeba uważać na te oznaczenia.  Jednak zważając, że jest Jehowa to może mieć związek z jej wyznaniem i to nie jest dziwne. Widać niewiele wiesz o Jehowych jeśli sie dziwisz. 

Tzn z całym szacunkiem miła Pani bo zazwyczaj się z Pani postami się zgadzam. Jednak tym razem muszę się nie zgodzić. Jehowi są dziwni i to ostro. Od dziecka są mocno indoktrynowani i izolowani od każdego kto nie spełnia założeń tej sekcji. Więc tak dla nas katolików to oni się dziwni i to łagodne określenie 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Jehowi są dziwni i to ostro

Moze nieprecyzyjnie sie wysłowiłam. Taki skrót myślowy ?  Odnosiłam sie do tego:

W dniu 15.09.2022 o 19:28, Gość Zdziwiona napisał:

Ale to trochę dziwne,

To nie jest dziwne, że Jehowi się tak zachowują, z jednej strony. Oni tacy po prostu są, bo nie mają prawa akceptować czegoś co jest choćby trochę inne niż ich doktryna. Ponieśliby konsekwencje gdyby zaakceptowali. Nie bez powodu mówi sie, że to sekta. Pracowałam z Jehowymi i napatrzałam sie jakie stosują metody. To manipulacja utkana złotymi nićmi. Typowa dla sekt. Dziwi mnie jedynie, że autorka sie dziwi takiemu zachowaniu jehowej koleżanki ?  

Z drugiej zaś strony są dziwni dla nas katolików czy nawet innych wyznań, ale dziwne są też w naszych oczach niektóre inne wyznania. W ogóle dziwny jest ten świat ? 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Javiolla napisał:

Moze nieprecyzyjnie sie wysłowiłam. Taki skrót myślowy ?  Odnosiłam sie do tego:

To nie jest dziwne, że Jehowi się tak zachowują, z jednej strony. Oni tacy po prostu są, bo nie mają prawa akceptować czegoś co jest choćby trochę inne niż ich doktryna. Ponieśliby konsekwencje gdyby zaakceptowali. Nie bez powodu mówi sie, że to sekta. Pracowałam z Jehowymi i napatrzałam sie jakie stosują metody. To manipulacja utkana złotymi nićmi. Typowa dla sekt. Dziwi mnie jedynie, że autorka sie dziwi takiemu zachowaniu jehowej koleżanki ?  

Z drugiej zaś strony są dziwni dla nas katolików czy nawet innych wyznań, ale dziwne są też w naszych oczach niektóre inne wyznania. W ogóle dziwny jest ten świat ? 

 

No i dobra, dziękuję bardzo. Wycofuje oskarżenie ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...