Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Wymioty po alkoholu


Gość pawelawe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 25 lat i spożywam alkohol już regularnie od ponad 4 lat raz w tygodniu i nigdy nie miałem wymiotów podczas picia, ani na drugi dzień. Od ponad miesiąca każda zakraplana impreza pod rząd kończy się wymiotami. Wygląda tak, że nagle po którymś piwie, czy kieliszku urywa mi się trochę film (takich urwanych filmów też wcześniej nie miałem) i na drugi dzień budzę się i patrze, że wymiotowałem, a pamiętam z tego jedynie urywki. Ostatnio akurat wymioty miałem tuż po przebudzeniu. Zaczyna mnie to niepokoić, bo wcześniej potrafiłem wypić 2x-3x więcej i po pierwsze nie urywał mi się film, ani nigdy nie wymiotowałem, więc jest to bardzo dziwne.

Jakiś czas temu miałem robiony rezonans magnetyczny głowy i badanie wykazało w płatach czołowych i ciemieniowych kilkanaście drobnych ognisk o wysokim sygnale w obrazach T2-zależnych i w sekwencji FLAIR nie ulegających wzmocnieniu kontrastowemu, zlokalizowanych podkorowo. Obraz przemawia za naczyniopochodnymi zmianami degeneracyjnymi istoty białej. Nie stwierdzono zmian patologicznych w tym zmian ogniskowych w istocie białej i szarej mózgowia. Nie wiem co to dokładnie oznacza, ale wygląda to chyba na jakieś mikro-udary i pytanie, czy te wymioty mogą mieć związek z tymi drobnymi ogniskami wykrytymi w rezonansie? I co te zmiany dokładnie oznaczają? Proszę o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...