Skocz do zawartości
Forum

Jak pokonać strach?


Gość Misia18

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tym aby pokonać strach przed pójściem do psychologa...boję się, wstydzę i często wmawiam sobie, że wyolbrzymiam swoje problemy...ale wiem, że nie jest dobrze:( Co jeśli pani psycholog nie zrozumie mnie?Nie umiem mówić o swoich uczuciach, emocjach...:(

Odnośnik do komentarza

Nie musisz się niczego obawiać :) Strach tworzysz tylko i wyłącznie Ty. Jeśli chcesz iść do psychologa, po prostu to zrób. Jest małe prawdopodobieństwo, że psycholog Cię nie zrozumie :) To w końcu jego praca. Ale jeśli nawet, to pomyśl, czy to ma jakiekolwiek znaczenie dla Ciebie? To będzie tylko i wyłącznie jego problem, że Cię nie zrozumiał (może ściągał na studiach, hmm?). W takiej sytuacji najzwyczajniej w świece próbuj dalej, tylko że z innym specjalistą. Mogę Ci zagwarantować, że psycholog Cię nie wyśmieje, będzie starał pomóc Ci ze wszystkich sił i zrozumieć Twój problem.

Pamiętaj, że strach jest tylko i wyłącznie w Twojej głowie. To Ty go tworzysz i pozwalasz mu działać. W rzeczywistości coś takiego nie istnieje.
Życzę Ci powodzenia!
Głowa do góry :)

Odnośnik do komentarza

Nie masz się czego bać, ani tym bardziej wstydzić. Naprawdę nie masz powodów. Czasem każdy z nas potrzebuje porady i nie ma powodów do obaw - psycholog na pewno Cię zrozumie i na pewno nie powie, że wyolbrzymiasz. Jeśli czujesz się źle, coś Cię dręczy, nie umiesz sobie poradzić z pewnymi myślami czy emocjami - idź. Nie musisz być krasomówcą, po prostu powiesz co się dzieje. Resztą zajmie się sam psycholog. Dbaj o siebie i o swoje zdrowie i jeśli czujesz taką potrzebę, to badzo dobrze, to znak, że jesteś bardzo dojrzałą osobą, która chce zadbać o swoją przyszłość. Tak więc nie czekaj, tylko umów się na wizytę. Psycholog jest właśnie po to, aby zrozumiał i niczym nie musisz się martwić. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

wytlumacze sobie ze nie ma sie czego bac i jest ok ale leki tak ekspresowo znajduje sie w glowie,wtedy mam problem z oddychaniem,glowa ciezka pelna mysli,problem ze znalezieniem sobie miejsca,chodze po mieszkaniu z okna do okna i placze jak lek trwa dlugo,teraz jeszcze doszla klaustrofobia wprzed wejsciem do samochodu mam juz bol glowy a jak zamykam drzwi prawie od razu brakuje mi powietrza placze histerja na 35km zatrzymujemy sie z 6 razy nie wiem jak sobie mam z tym poradzic.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Ewo tu chyba tylko terapia z dobrym psychologiem może pomóc .Nie zrażaj się tym ze jeden Ci nie był w stanie pomóc ,poszukaj innego.

A tak dorażnie, to Ewo nie wiem czy słyszałaś, o dmuchaniu w papierową torebkę.W czasie napadu dmuchasz w torebkę jak w balonik ,tym samym regulujesz oddech uspakajając się. Jest to naprawdę dobra metoda ,spróbuj a uwierzysz ze działa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...