Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

przeziębienie i flegma w gardle


Gość ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, od tygodnia czuję, że mnie coś rozkłada. Zaczęło się od drapania w gardle, kataru i lekkiego pokasływania. Pokasływałam kilkanaście razy w ciągu dnia. Początkowo kaszel był bezproduktywny, a po kilku dniach infekcji przerodził się w kaszel mokry. Odkrztuszam wydzielinę z gardła. Ostatnio kaszel znacznie się pogorszył - stał się uporczywy. Najbardziej intensywne odkrztuszanie nadmiaru wydzieliny ma miejsce rano. Flegma ma kolor zielony. Tabletki na gardło do ssania i syrop na kaszel nie pomagają. Jak szybko wyleczyć przeziębienie?

Odnośnik do komentarza

Na flegmę można zastosować napar z tymianku lub szałwii, apteczne płukanki z soli lub kupić tabletki - np. Flegaminę. Zielony kolor często świadczy o zapaleniu oskrzeli, dlatego nie należy przemęczać organizmu. Należy wypoczywać i pić sporo niegazowanej wody - około 2 litrów dziennie. Warto też, by sprawę obejrzał lekarz i potwierdził, że jest to tylko zapalenie oskrzeli. Wtedy zaleci zapewne to, co ja powyżej.

 

Czy występuje także gorączka?

Odnośnik do komentarza

W takim razie opowiadam się za zapaleniem oskrzeli. Często pojawia się po nie do końca wyleczonym przeziębieniu lub grypie. Przy zapaleniu oskrzeli nie powinno się wychodzić z domu, tylko sobie spokojnie wypoczywać. Można też poczytać więcej o zapaleniu oskrzeli i dobrać terapię pod siebie. Jeśli ma Pani możliwość, to proszę udać się do lekarza na chociażby osłuchanie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

 

2 godziny temu, Gość ewa napisał:

Byłam w aptece po syrop i pani słysząc mój paskudny kaszel stwierdziła, że to prawdopodobnie problemy z oskrzelami. Nadal kaszel jest mokry, głęboki i nie łagodnieje. Jutro mam lekarza.

 

Pozostaje więc wypoczywać w domu i czekać na jutrzejszą wizytę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...