Skocz do zawartości
Forum

Seks podczas krwawienia z odstawienia i ryzyko ciąży


Gość Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Moja dziewczyna brała tabletki antykoncepcyjne przez ok 3 lub 4 miesiące, zawsze wszystkie brała co do minutki.
Ma 20lat.
Krwawienie z odstawienia pojawiało się zawsze w ok. 4 dzień.
Tabletki które przyjmuje zawierają 2 hormony.

Podczas 7 dniowej przerwy, uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia(mowa o wytrysku w środku.), dokładnie 6 dnia. 7 dnia powinna wziąć tabletkę, jednak zapomniała o tym, z pewnych przyczyn(natłok innych spraw), dopiero 10 dnia po konsultacji z ginekologiem, rozpoczęła brać tabletki.(ginekolog nie sugerował żeby zabrać zaległych tabletek, wręcz tego zakazał).

Stresuję się strasznie. Jaka jest szansa na ciąże? (w skali: mała, średnia, duża ?)
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Trudno powiedzieć na pewno ryzyko jest większe.

Mogę ci powiedzieć na pocieszenie że jak nie ma śluzu płodnego to w drogach rodnych kobiety jest kwaśne środowisko w którym plemnikom bardzo ciężko jest przetrwać. Czytałam że większość ginie w ciągu pół godziny. Jak jest śluz płodny to środowisko w drogach rodnych jest zasadowe i wtedy teoretycznie plemniki zyją do 7 dni. Podczas 7dniowej przerwy tabletki jeszcze chronią więc raczej mało prawdopodobne żeby się śluz płodny pojawił w tym czasie.

Tabletki mają potrójne działanie. Pierwsze to hamują owulację, to jest najbardziej znane. Poza tym zagęszczają śluz żeby nie miał właściwości płodnych i nie przepuszczał plemników. I jakby te dwie sposoby zawiodły to mają jeszcze właściwości wczesnoporonne, że jajeczko nie może się zagnieździć w macicy.

Odnośnik do komentarza

Ginekolog powiedziała że jest ryzyko. Ale stresuję się przez to że nie wiem jak duże.

Może jeszcze dodam że gdzieś około 1/2 może nawet 3/4 plemników, "wycieka" na zewnątrz(po kochaniu się, partnerka ma takie lekkie skurcze macicy, nie wiem czy to normalne, nigdy nie pytałem), i jest wcieranych np; w chusteczkę.

Odnośnik do komentarza

Wyczytałem gdzieś, że u większości kobiet, owulacja w cyklu spóźnia się o 8-10 dni po odstawieniu tabletek, więc jaka jest szansa że owulacja pojawiła się od razu po krwawieniu z odstawienia ? raczej znikoma prawda?

Odnośnik do komentarza

Czyli zgadzasz się z tym wcześniejszym postem czy nie? Bo się pogubiłem : )
I jaka jest szansa że zapłodniona już komórka zagnieździ się w macicy pomimo tego że przyjmowane są tabletki które temu mają zapobiec ?

Odnośnik do komentarza

jesli doszło do zapłodnienia to chyba tabletki nie maja zadnego wplywu, moim zdaniem ryzyko ciazy jest bardzo duze i dziwie sie ze ginekolog kazala bra normalnie dalej tabletki, przeciez po pominieciu tabletki latwo mozna zajsc w ciaze, a co mówić po 3. jeszcze zalezy ktory to był tydzien i jakie to były tabletki.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Gość Deszczowo

Otóż tak. Leki antykoncepcyjne dokładnie tabletki NARAYA biorę od ponad roku. Ostatnio zrobiłam coś czego jeszcze wcześniej nie robiłam...mianowicie uprawiałam sex podczas tzw. KRWAWIENIA Z ODSTAWIENIA, to było w niedzielę, a we wtorek powinnam zacząć nowy blister. Oczywiście zaczęłam go brać, nie zapominam nigdy brać tabletek o takiej samej porze. Ale nadal mam dziwne obawy czy nie jestem w ciąży? Czy to jest w ogóle możliwe? Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

~Deszczowo
Otóż tak. Leki antykoncepcyjne dokładnie tabletki NARAYA biorę od ponad roku. Ostatnio zrobiłam coś czego jeszcze wcześniej nie robiłam...mianowicie uprawiałam sex podczas tzw. KRWAWIENIA Z ODSTAWIENIA, to było w niedzielę, a we wtorek powinnam zacząć nowy blister. Oczywiście zaczęłam go brać, nie zapominam nigdy brać tabletek o takiej samej porze. Ale nadal mam dziwne obawy czy nie jestem w ciąży? Czy to jest w ogóle możliwe? Czekam na odpowiedź.

Witam!
Z zamieszczonego przez Panią opisu wynika, że tabletki antykoncepcyjne stosuje Pani zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w ulotce. Oznacza to, że ryzyko ciąży jest znikome. Proszę pamiętać, że w czasie 7 dniowej przerwy skuteczność antykoncepcyjna jest pełna. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Gość Stresik28

Witam mam pytanie jesli mialam 7dniową przerwe na krwawienie z odstawienia tabletek a 6dnia kochalam sie z partnerem oczywiscie doszedł we mnie.w poniedzialek powinnam zazyc 1 tabletke z nowego opakowania i zapomnialam wzielam ją dopiero we wtorek ok 11 a drugą o 17ej. Czy ryzyko ciąży jest duże?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...