Skocz do zawartości
Forum

Przepisanie tabletek antykoncepcyjnych przez ginekologa


Gość alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Skończę 17 lat w grudniu, co prawda nie kochałam się jeszcze z moim chłopakiem, nawet nie chodzi o to, że chcę to już zrobić, bo wolę poczekać, nawet rok. Ale dochodzi czasem do sytuacji intymnych, i boję się, że preejakulat, bądź ejakulat dostanie się do moich narządów płciowych, chociażby przez czysty przypadek. I też nigdy nie wiadomo, kiedy zaczniemy uprawiać seks. A jeżeli chodzi o seks, to chciałabym to zrobić bez prezerwatywy, takie już mam do tego podejście, że z gumką to tak sztucznie, i nie czuć tak bliskości drugiej osoby. Dlatego chciałabym kupić tabletki antykoncepcyjne, wolę wcześniej bo 'nie znamy dnia, ani godziny'. I tu moje pytanie: czy tabletki antykoncepcyjne są tylko na receptę? No i jeżeli tak, to idąc do ginekologa co powinnam mu powiedzieć? Czy jeżeli chciałabym tylko uzyskać receptę na tabletki to będzie mnie także badał? Nie przepadam za tym, i się tego wystrzegam. I czy mając prawie 17, bądź już 17 lat, wypisze mi tą receptę, gdy przyjdę sama, bez rodziców? Nie chcę, żeby oni o tym wiedzieli.

Odnośnik do komentarza

w praktyce niestety wygląda to inaczej ;) co prawda ja jestem już od dawna pełnoletnia,ale gdy byłam u ginekologa(prywatnie) po tabletki to miałam jedynie krótkie badanie ginekologiczne i żadnych tam laboratoryjnych itd. wydaje mi się,że ze wzgl na to,że jestem dziewicą ....lekarze dokładniej badają kobiety już po stosunku

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

tabletki są tylko i wyłącznie na recepte zanim dostaniesz tabletki lekarz musi Cie zbadac:
- jajniki i drogi rodne a wiec normalne badanie czy nie masz problemow
- piersi czy nie masz guzka
- hormony, czy nie masz zaburzen hormonalnych bo jak masz to nie przypisze
- wątrobę bo tabletki są bardzo silne

to nie cukierki ze idziesz i kupujesz najpierw trzeba sie zbadac bo inaczej albo przytyjesz albo organizm Ci sie rozreguluje i bedziesz miala jakies powiklania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...