Skocz do zawartości
Forum

owulacja a tabletki


Gość maja

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że pigułki eliminują owulację. Biorę jednak Topamax, który może osłabiać działanie anty. Poza tym skróciłam sobie branie tabletek do 17 dni. Chcę skrócić przerwę do 5 dni i zacząć nowe opakowanie od środy. Teraz oczywiście kombinowanie. Boję się, że prezerwatywa może zawieść. Zastanawiam się na testami owulacyjnymi, żeby przed stosunkiem kilka dni poobserwować się, tylko pytanie czy w przypadku niespodziewanej owulacji podczas brania pigułek testy na owulacje wykryją ten przypadek. Może to i głupie pytanie, ale wolę później nie mieć schizy.

Odnośnik do komentarza

A czemu skróciłaś do 17 dni? Tabletki trzeba brać zgodnie ze schematem dawkowania, można raz na jakiś czas pominąć przerwę i tyle. W takim przypadku nie możesz mówić o pełnej ochronie, jeśli obawiasz się czy prezerwatywa nie zawiedzie to możesz spróbować wstrzymać się od współżycia na ten czas. A testy na owulację jeśli taka się rzeczywiście pojawi powinny ją wykryć. Przeczytaj dobrze ulotkę swoich tabletek, ja mam teraz drovelis, wreszcie udało mi się idealnie dopasować dla mnie tabletki. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...