Skocz do zawartości
Forum

jak pozbyć się tej cholernej zazdrości


Gość Thereska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Thereska

Jak pozbyć się tej cholernej zazdrości, przecież wiem, że to jest toksyczne, chciałabym cieszyć się z sukcesów mojej przyjaciółki a nie potrafię - od razu jestem wkurzona, zaczynam się porównywać do jej sytuacji, to co wcześniej u mnie mi się podobało zaczyna mi się nie podobać i to bardzo, popadam w zły nastrój,czuję się źle i jeszcze mam wyrzuty sumienia, bo wolałabym nie być taka toksyczna. Jak się zmienić, no jak

Odnośnik do komentarza

Nie porównuj się do niej tylko do samej siebie sprzed kilku lat, jeśli chcesz mieć to samo co koleżanka to staraj się żyć tak abyś to sama wypracowała ,a jeśli chcesz mieć coś tylko dlatego że koleżanka to ma to wtedy to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.05.2022 o 18:20, Gość Thereska napisał:

Jak pozbyć się tej cholernej zazdrości, przecież wiem, że to jest toksyczne, chciałabym cieszyć się z sukcesów mojej przyjaciółki a nie potrafię - od razu jestem wkurzona, zaczynam się porównywać do jej sytuacji, to co wcześniej u mnie mi się podobało zaczyna mi się nie podobać i to bardzo, popadam w zły nastrój,czuję się źle i jeszcze mam wyrzuty sumienia, bo wolałabym nie być taka toksyczna. Jak się zmienić, no jak

Zazdrość jest przebraniem dla niepewności i lęku, dla bolesnego, skrywanego nawet przed sobą przeświadczenia, że nie zasługujemy na miłość drugiej osoby.
Jeżeli nie mam wystarczająco wysokiego poczucia wartości i ważności, to ciągle się boję, że mój partner odkryje, jaki jestem naprawdę, i odejdzie. W związku z tym do czego dążę? Żeby ograniczyć jego wolność. Żeby go przypisać do siebie, mieć nad nim władzę.
Ktoś, kto nie wierzy, że można go kochać takiego, jaki jest, dąży do kontroli.
Władza jest substytutem miłości, ale nie pozwala tak jak ona ludziom rosnąć.
Egoizm nie polega na tym, że się żyje, jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy.”
Tak więc- w związku z powyższym-  jak myślisz, co należy zrobić? 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...