Skocz do zawartości
Forum

Matka słucha się dorosłego syna.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem Łukasz mam 38 lat. Byłem w związku 1,5 roku z kobietą lat 42. Rozstaliśmy się z mojej winy ( gdzieś tam na imprezie się spiłem 3 czy 4 razy ) nie podobało jej się to, ona jest po rozwodzie jej były mąż dużo pił. Postanowiłem  nie pić dla dobra związku zrozumiałem, że alkohol nie zrujnuje mi miłości i od 5 miesięcy nie miałem kropli alkoholu  w ustach. Ona o tym wie. W sobotę powiedziała mi, że nic z tego nie będzie. Wiem doskonale, że ona słucha się swojego syna 22 lata. On jej zakazuje spotkań ze mną, wymyśla historyjki i pokazuje mnie w złym świetle, a ona ma klapki na oczach i to co syn mówi to jest święte. Robi to co on jej każe. To jest zwykła manipulacja, wtrącanie się w życie. Jak mogę jej to wytłumaczyć i czy jest sens? Ja rozumiem miłość matki do syna i w drugą stronę, ale to nie jest recepta na życie. Ona to zrozumie za kilka lat kiedy syn się wyprowadzi i wtedy to dojdzie do niej. Ktoś podpowie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, lukaszukasz napisał:

Jak mogę jej to wytłumaczyć i czy jest sens? Ja rozumiem miłość matki do syna i w drugą stronę, ale to nie jest recepta na życie. Ona to zrozumie za kilka lat kiedy syn się wyprowadzi i wtedy to dojdzie do niej. Ktoś podpowie?

Myślę, że nie ma sensu. Jeśli sama nie zrozumie to nic nie poradzisz. Chociaż może byś spróbował porozmawiać z jej synem, spokojnie, bez aluzji czy uprzedzeń. Może być tak jak piszesz, że kobieta zrozumie w późniejszym okresie, a może wcale nie zrozumie, bo jeśli jest pod wpływem syna to będzie nawet po jego wyprowadzce. Z drugiej zaś strony -jako DDA- doskonale rozumiem co czuje ta kobieta i jej syn. On się zwyczajnie o nią boi. To są prawdopodobnie nieprzepracowane lęki. Nie wiem czy ona i jej syn chodzili na terapie dla rodzin alkoholików, ale jeśli nie to niestety nic się nie zmieni. Powinna więc sobie szukać abstynenta.... o ile takowego znajdzie. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...