Skocz do zawartości
Forum

Molestowanie-pomocy


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pomocy eksprerta….  Posiadam dokładne dane ale one zostaną w pewnym stopniu zmienione, w tym personalia. 
 

Mówimy  tu o patologicznym przypadku. Jestem osobą wyjątkowo dojrzałą na swój wiek(16 lat) tak samo jak moja partnerka(15 lat).

W skrócie o niej: 

Żyła w patologi, nie bylo co jesc, do picia tylko piwo i alkohol. Matka prostytutką a ojciec zagubiony nastolatek.  4-8/9 lat gwałcona prawie dzienie, bita i zmuszana do tego.  Wykształciła w swojej psychice mnóstwo nawyków takich jak zaciskanie nóg i nie wspominanie nikomu o tym. Aktualnie powiedziała o tym tylko mi, rodzina zastępcza zawiodła już ją, używając wyjawionych rzeczy przeciwko im samym, nie powiedziała im.

tata który stara się o odzyskanie dzieci, w przeciągu 2/3 miesiecy powinni być razem.

cos o nim, uciekł za granice, ma teraz 30 lat i wrócił dla nich.  Nie ma pojęcia o tym, ponieważ od 3-12 roku jej zycia go nie bylo… Wzial sie w garsc, wydoroslal i teraz tu jest. 
 

Wracając do mojej partnerki, kruchej i wrażliwej, płaczącej po każdym wspomnieniu.
 

Mówi o tym sama z siebie, gdy uzna, że potrzebuje o tym porozmawiac.  Po próbach rozmową z ową partnerką na ten temat, stara się go zmienić i przykrywa swój ból żartami i uśmiechem.   Nie chce nikomu wiecej o tym powiedziec.   Miała już próby i widać, że męczy się z tym.

 

psycholog odpada bo jedynego jakiego możemy jej zapewnić, to dogadanego z rodziną zastępczą-wszystko wyjawia a o szkolnym juz nie wspomnę   
 

 

co mam zrobić?  W jaki sposób z nią pogadac, jest jakas ksiazka ktora mi pomeze lub artykuły???   Pomocy

Odnośnik do komentarza

Nic nie jesteś w stanie zrobić. Przy takim stężeniu patologi to policja, sąd i terapia. Nie zastąpisz jej specjalisty nawet z wiedzą psychologiczna. Oczywiście możesz zapoznać się z jakąś literatura jak pomoc wspierać ofiary ale to tylko wtedy kiedy będą spełnione powyższe czynniki. Nie baw się w psychologa bo to może przynieść więcej szkód niż pożytku, nawet wyspecjalizowani psychologowie i psychiatrzy nie zajmują się swoimi bliskimi. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...