Skocz do zawartości
Forum

Zmiana lekarza przy skierowaniu do neurologa


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Neurolog skierował mnie na badanie rezonansu odcinka lędźwiowego. Wynik badania potwierdził typową skoliozę z towarzyszącymi jej dolegliwościami (przepuchliny, nacisk na worek oponowy itd.). Zgodnie z opinią lekarza pierwszego kontaktu może tu pomóc rehabilitacja i zastrzyki - wszystko to mogę zrobić pod jego opieką. Moje pytanie jest następujące: czy mam obowiązek wrócić z wynikiem badania do lekarza kierującego czyli neurologa? Dodam, że do tego lekarza jest się bardzo trudno dostać, trzeba czekać wiele miesięcy itd., a tymczasem wynik badania nie wskazuje na ściśłe schorzenia neurologiczne. Poza tym, przyznam szczerze, mam bardzo złe wspomnienia z wizyty u tego neurologa, człowiek był bardzo niesympatyczny, i myśl o ponownej wizycie u niego napawa mnie przerażeniem.

Odnośnik do komentarza

Nie ma żadnych przepisów, które mówią o tym, kto ma oceniać badania. Bardziej chodzi o fachowość. Rodzinny może nie chciec interpretować wyniku takiego badania, bo to jakby nie jego broszka. Nie czuje się za mocny, nie ma w tym doświadczenia, więc woli nie radzić. Chociaż możesz spróbowac, bo trudno powiedzieć jak zachowa się Twój rodzinny. W razie czego idź do innego neurologa, nie musisz iść do tego, który skierował na badanie. Chociaż dobrze by było zdobyć historię choroby od tego lekarza, bo nowy neurolog będzie chciał zapoznać się z przypadkiem od początku, czyli dlaczego w ogóle zostało się skierowanym na to badanie, jakie były inne wyniki badan itd.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza
Gość WGxu9YzThIbK

Hej Moniczko. ♥Co tam u Ciebie słychać? Jak się czujesz? Dzisiaj nie poszłam do szkoły, bo stsanzrie bolał mnie brzuch, ale to już od wczoraj wieczorem. jak mnie bolał tak nadal mnie boli, pewnie jakaś wiru sf3wka, oby tylko nie zarazić Oli. Jutro pewnie też do szkoły nie pf3jdę.Dzisiaj mam zamiar popisać trochę listf3w. Dzisiaj stsanzrie szybko mi dzień zleciał… w ogf3le weekend leci stsanzrie szybko, za szybko. No Kochanie ja już kończę biorę się za pisanie listf3w. Miliony buziakf3w leci ode mnie… ♥♥

Odnośnik do komentarza
Gość mimea6p78R

Dobry wieczf3r Moniczko! Dobrze,że już się lepiej czeujsz,musisz teraz bardzo na siebie uważać, bo pogoda bardzo zmienna i o przeziębienie łatwo. U nas wczoraj padało,a dzisiaj ciepło i nawet świeciło słońce. A jaka pogoda u Was? Monisiu jak w szkole? O czym się teraz uczysz? A jak tam łamigłf3wki,nadal lubisz je rozwiązywać? Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrej nocki:-).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...