Skocz do zawartości
Forum

Przemoc domowa


Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec alkoholik, cham, brutal. Pije w każdy weekend, znęca się nad żoną psychicznie, już nie raz fizycznie, poza domem "porządny" człowiek. Winę za wszystko zwala na rodzinę.

Żona na skraju załamania, niby próbuje z nim walczyć, ale zawsze ulega, nie pozwala sobie pomóc. Bo co ludzie powiedzą. Bo mają wspólny kredyt. Bo gdzie ona pójdzie. Bo za co będzie żyć. 

Trójka dzieci. Najstarsza córka się wyprowadziła, żyje z narzeczonym. Środkowa - ja, wyprowadzam się za kilka dni do chłopaka do innego miasta. Nie mam już siły tego znosić, ten człowiek zniszczył mnie psychicznie. Najmłodsza niedługo 18, chodzi do szkoły, ale nigdy żadnych obowiązków nie miała, rozpuszczony bachor, od ojca nauczyła się wszystkiego co najgorsze. Wyzywa matke, awanturuje się, wszystkiego wymaga, żeby dać, kupić, nawet po sobie nie sprząta ani nic w domu nie robi. 

Moje pytanie, co robić? Mój plan to znaleźć pracę, na tyle dobrą by móc wynająć mieszkanie dla mamy i siostry, zapewnić wsparcie póki pracy nie znajdą i również później. Ale to potrwa, bo żadnego specjalnego wykształcenia nie mam, przechodzę teraz z pracy fizycznej do biurowej, żeby nabrać jakiegoś pierwszego doświadczenia. 

Nie chcę codziennie martwić się co u nich się dzieje. Nie chcę się bać o to, czy jeszcze zobaczę mamę, czy może ten potwór ją zatłukł. Napewno mi nie będzie mówić co się tam dzieje. Co mogę zrobić, z kim porozmawiać, gdzie się zgłosić, jakie będą tego konsekwencje, błagam o pomoc. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...