Skocz do zawartości
Forum

Związek - perspektywy


Gość Simbula

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie natury osobistej.

Znamy się niecałe 2 lata, ale nie spędziliśmy całosci tego czasu razem - potencjalny partner połowę czasu spędza na kontraktach zagranicą. On jest w porządku - łagodny charakter, opiekuńczy. Natomiast jak się okazało, on nie może pić alkoholu. Nie znam jego historii i przeszłości w pełni. 
Byliśmy razem na weselu. Zwróciłam mu w pewnym momencie uwagę, żeby więcej nie pił. Byłam zajęta znajomymi i nie do końca wiem, czy się do tego dostosował. Tak czy inaczej po tym weselu okazało się, że on wpadł w ciąg alkoholowy ? pił nastepnego dnia - czy przez kolejne, nie wiem, ale ta sytuacja daje mi do myślenia.

To jedyna taka akcja w ciągu 2 lat. Ale jeżeli on ma problem z alkoholem, to wg mnie powinien być tego świadom i w ogóle nie pić, natomiast normalnie pił alkohol przy którejś okazji i potem na tym weselu, które skończyło się tak jak piszę.

Co mam o tym myśleć - nie pije, a jednak się napił. To znaczy że w przyszłości czekają mnie z nim niespodzianki? Będzie pił?
W mojej rodzinie nikt nigdy nie pił, więc to nie do pomyślenia.  Gdyby chodziło o większe miasto, możliwości terapii, może większą otwartość ludzi na tego typu problemy, to może jeszcze, ale to miasto 90-tys., i niestety bardziej konserwatywne..  

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.02.2022 o 16:45, Gość Simbula napisał:

ale ta sytuacja daje mi do myślenia.

I słusznie. A co wiesz o jego rodzinie? Czy masz z nimi kontakt, i czy zaobserwowałaś jak oni się zachowują na imprezach? Jakie on ma relacje z rodziną? 

W dniu 27.02.2022 o 16:45, Gość Simbula napisał:

To znaczy że w przyszłości czekają mnie z nim niespodzianki? Będzie pił?

Nikt tu nie jest w stanie przewidzieć ale domyślić sie można, że skoro już teraz nie umie sie powstrzymać przed piciem na imprezach, to z czasem to się będzie tylko powiększać. Takie rzeczy nie znikają same i jeśli on nie zauważy problemu to z biegiem lat będzie tylko gorzej. 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.02.2022 o 16:45, Gość Simbula napisał:

 

Co mam o tym myśleć - nie pije, a jednak się napił. To znaczy że w przyszłości czekają mnie z nim niespodzianki? Będzie pił?
W mojej rodzinie nikt nigdy nie pił, więc to nie do pomyślenia.  Gdyby chodziło o większe miasto, możliwości terapii, może większą otwartość ludzi na tego typu problemy, to może jeszcze, ale to miasto 90-tys., i niestety bardziej konserwatywne..  

Równie dobrze możesz myśleć czy przypadkiem niedługo metoeryt nie spadnie ci na dom ^^

Ja właściwie zacząłbym od początku. Skoro jesteś z rodziny nie pijącej, ty też nie pijesz i jest dla was taka ważna opinia tych 90 tys ludzi którzy mają cię głęboko gdzieś to właściwie nawet nie powinnaś z nim być. Ludzie którzy mają takie podejście do alkoholu nie powinni się nawet widać z ludźmi którzy choćby okazyjnie lubią się napić. Taaa 2 lata to jest to okazyjne napicie. Ale też tak naprawdę powinnaś coś wiedzieć o przeszlosci swojego partnera może kiedyś lubił wypić. Dziwi mnie że jesteś taka porządna a nie wiesz nic o przeszłości swojego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...