Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość s...a

Rekomendowane odpowiedzi

Krwawienie (takie jak mam normalnie przy pierwszym dniu okresu) 2 dni i plamienie przez 15 dni po pominięciu dwóch tabletek w pierwszym tygodniu. Tabletki dwuskładnikowe, biorę je od 5 miesięcy. Wcześniej nawet podczas pierwszego miesiąca nie miałam żadnego plamienia. Kilka dni po ominięciu tabletki odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia (biorę tabletki z innego powodu niż uniknięcie ciąży), ale jednocześnie mój partner nigdy nie produkuje preejaktulatu i nie był też nawet blisko orgazmu, zatem zakładam, że szansę na ciążę są mimo wszystko minimalne. Pytanie moje jest takie: kiedy plamienie powinno się skończyć i czy w związku z tym, że występuje przez cały miesiąc, czy mogę pominąć 7 tabletek placebo i od razu rozpocząć nowy blister?

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina

Jak pomija sie pigułki z pierwszego tygodnia to tak jest... Zastanów się nad zmianą metody antykoncepcji. Dni płodne można wyznaczać za pomocą termometru owulacyjnego Cyclotest MySense i w te dni płodne stosować mechaniczną ochronę

Odnośnik do komentarza

Są różne metody, można popróbować, ale ta mechaniczna i tak jest zawsze najkorzystniejsza. Można łączyć np. mechaniczną z hormonalną, mechaniczną z objawowo termiczną. Jak wyznaczasz dni płodne np. monitorem płodności (ja mam afrodyta smart) to do tego w te dni płodne i tak mechaniczne zabezpieczenie albo brak seksu

Odnośnik do komentarza

Jasne, ale jeśli nie bierze anty z powodu ciąży tylko np dolegliwości okresowe to co jej da kalendarzyk? Pytała się ile dni powinno trwać krwawienie przy pominięciu dwóch tabletek. Raz tak miałam i chyba normalne, tak mówił mój gin.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...