Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość n...6

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, stosunek bez zabezpieczenia odbył się pierwszego dnia okresu (delikatne plamienie) w piątek. Wiem, że podczas okresu możliwość zajścia w ciążę są znikoma ale jednak są. To czy wzięcie tabletki ,,dzień po '' w poniedziałek czyli po około 60 godzinach od stosunku będzie miało sens (powinno się maksymalnie 72h) dokładnie chodzi o le escapelle? Okres trwa ok 5 dni więc jeśli zaczął się powiedzmy w piątek to w poniedziałek/wtorek powinien się zakończyć. Dodam, że wcześniej nie mam możliwości wzięcia tabletki.

Odnośnik do komentarza
Gość koleżanka

Dziewczyny, podczas okresu/krwawienia z odstawienia potrzebujemy środków higienicznych. Naprawdę gorąco polecam kubeczki menstruacyjne Beppy Cup! Są idealnym rozwiązaniem dla bardziej aktywnych kobiet, np. do sauny czy na basem. mają także przeznaczenie do seksu.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że im później przyjęta taka tabletka to jej skuteczność maleje ale skoro producent określa czas na jej wzięcie do 72 godzin to realnie w takim czasie można ją wziąć. Chociaż ja pewnie bym nie panikowała, chyba że ma się bardzo krótkie cykle czy zaburzenia miesiączkowania to rzeczywiście w trakcie miesiączki można zajść w ciążę. A na przyszłość pora pomyśleć o antykoncepcji, inaczej taka jedna chwila zapomnienia może skończyć się ciążą. Spoko są tabletki drovelis, wydaje mi się, że najbezpieczniejsze z dostępnych na rynku obecnie dwuskładnikowych. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...