Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość w...1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 26 stycznia zaczęłam stosować kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Kontracept. 8 lutego miałam wziąć 14 tabletkę z blistra - i tak zrobiłam, ale następnego dnia (9.02) spojrzałam dość pochopnie, że nie przyjmowałam dzień wcześniej tej tabletki (pomyliło mi się, ponieważ biorę zgodnie z dniami tygodnia które widnieją z tyłu blistra). Z tego też powodu postąpiłam zgodnie z ulotką tak, jakbym nie brała 08.02. tabletki - 9 lutego więc przyjęłam dwie równocześnie. Dodam też, że wtedy co myślałam, że tabletki nie przyjęłam - współżyłam. Po głębszym analizowaniu, zauważyłam jednak, że 08.02. przyjęłam normalnie tabletkę i 09.02. przyjęłam dwie. I stąd moje pytanie - w jaki sposób mam postąpić przy skończeniu opakowania (no bo zabraknie mi przecież tej jednej tabletki, którą powinnam wziąc 21. dnia przed 7-dniową przerwą) - mam zrobić przerwę po 20 dniach stosowania, czy zachować ciągłość przy braniu nie robiąc tej przerwy; czy wziąc 21. tabletkę z nowego blistra i dopiero wówczas odstawić na 7dni tabletki? Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...