Skocz do zawartości
Forum

Bolesne i niereguralne miesiączkowanie.


Gość Julia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat a pierwszy okres dostałam w wieku 13 lat. Po roku od pierwszego okresu moje miesiączki stały się bardzo bolesne, żadne tabletki nie pomagają, są niereguralne pojawiają się czasami po dwóch miesiącach i trwają jeden dzień, a później pojawiają się po miesiącu i trwają tydzień, wtedy są bardzo obfite oraz bolesne. Nigdy nie jestem w stanie określić kiedy pojawi się okres, bo po prostu pojawia się kiedy chce. Mam również inne objawy takie jak trudność która jest bolesna przy oddawaniu moczu, trudności z wypróżnieniem się, biegunki ale również zatwardzenia, nudności, osłabienie, omdlenia, zawroty głowy, wzdęcia, PMS, bóle miednicy i dołu pleców, oraz częste problemy z trawieniem ogólnie problemy żołądkowe też są przed, po jak i w trakcie miesiączki. Również silne bóle jajników przed, po i w trakcie miesiączki. 

Wiem, że nie powinno się tak dziać. Czytałam dużo artykułów i wszystkie objawy wskazują na choroby, szczególnie na Endometrioze. Czy wszystko to może spowodowane być endometriozą albo inna chorobą? Czy mogę być przez to bezpłodna? 

Odnośnik do komentarza

Tutaj nikt nie udzieli odpowiedzi na te pytania, trzeba koniecznie wybrać się do ginekologa i przejść dokładne badania. Nie ma drogi na skróty, nie da się zdiagnozować przez forum. Sama na bardzo bolesne i nieregularne miesiączki brałam tabletki antykoncepcyjne i naprawdę pomogły. Cały czas jestem na drovelis bo to najlepsza metoda na zabezpieczenie przed ciążą. 

Odnośnik do komentarza

W przypadku nieregularnego miesiączkowania zdecydowanie należy skonsultować się z ginekologiem. Do monitorowania cyklu warto zastosować jedną z aplikacji mobilnych monitorujących cykl miesiączkowy. Pomoże to w rozmowie z lekarzem. Masz pod ręką dokładne informacje o początku i długości cyklu. Więcej informacji na temat aplikacji mobilnych i ich funkcji możesz przeczytać np. na: https://termometrowulacyjny.pl/po-co-sa-aplikacje-monitorujace-cykl-miesiaczkowy/

Edytowane przez Laponika
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...