Skocz do zawartości
Forum

krwawienie z dróg rodnych


Gość Sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze miałam regularne cykle miesiączkowe 28-29 dni, krwawienie trwało 5-6 dni, od 1 miesiączki aż do przedostatniej. W tym miesiącu nastąpiło opóźnienie okresu o 10 dni. Dwa dni po spodziewanym dniu okresu zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Po kolejnych 2 dniach i po 10 dniach dla pewności wykonałam następne (również wyszły negatywne). Gdy rozpoczęło się krwawienie myślałam, że cykl wraca do normy, natomiast gdy krwawienie zaczęło się przedłużać i  trwało już 12 dzień, wybrałam się na wizytę do ginekologa. Na usg wewnętrznym za wiele nie było widać, ponieważ cała jama macicy wypełniona była krwią. Przepisano mi Exacyl i Duphastone i stwierdzono podejrzenie polipa endometrium. Zalecone miałam wykonać nastepne usg w celu potwierdzenia diagnozy już po prawidłowej miesiączce. Problem w tym, że leki się skończyły krwawienie się znacznie zwiększyło i trwa już 24 dzień. Byłam w międzyczasie w szpitalu, wykonano kolejne usg, które nie wniosło nic nowego, nie przepisano mi również żadnych leków. Stwierdzono, że endometrium jest pogrubione i mam to teraz traktować jakby nadeszła normalna miesiączka i że rozregulowałam się hormonalnie. Zrobiłam w tym samym dniu morfologię i hormony są w normie, ciążę pozamaciczną wykluczono. Krwawienie jest bardziej obfite niż podczas normalnego okresu, widoczne są również skrzepy które wyglądają jak dżem porzeczkowy z owocami. Normalny okres tak nie wyglądał u mnie nigdy, więc mam pytanie co ja mam teraz zrobić?  Krwawienie jest mniejsze gdy siedzę i się nie ruszam, jednak musze chodzić do pracy i jakoś funkcjonować.  Póki co nie ma zagrożenia życia: nie mdleje i nie mam gorączki, jednak nie mogę pozwolić by ten stan trwał w nieskończoność. Boję się, że może to spowodować nieodwracalne skutki a staramy się z mężem o dziecko i obecny stan sytuacji całkowicie to uniemożliwia. Czy ktoś miał podobną sytuację i krwawienie przeszło samoistnie? Czy będzie potrzebny jakiś zabieg? Zaczynam poważnie wątpić w kompetencje osób, z którymi rozmawiałam, ponieważ diagnozy które słyszałam były bardzo rozbieżne. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...