Skocz do zawartości
Forum

Czemu niektórzy dorośli są zdziecinniali?


Gość smutty

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu wielu dorosłych wypiera swój wpływ na złe zachowanie dzieci/wnuków/itd. - nawet kiedy to wali po oczach w postaci konkretnych przykładów? Nie chodzi tu o obwinianie rodziny za wszystko, ale o analizę konkretnych przypadków.

Odnośnik do komentarza

Jest ten okres w dzieciństwie, kiedy dziecko jest wyjątkowo mocno wpatrzeni w rodziców jak w obrazek. Dlatego wielu rodziców od pokolenia PRL wzwyż - samemu doświadczywszy w dzieciństwie pretensji niesłusznych, lub nawet słusznych, ale źle wytłumaczonych, jako dorośli nie chce przeżywać tego jeszcze raz, więc powielają szkodliwe schematy. Celowo podaję epoki od PRL wzwyż, bo kiedyś rzadziej zwracało się uwagę na odpowiednie podejście do psychiki dziecka.

Odnośnik do komentarza
Gość Tacowqurwia

KTO NIGDY NIE MIAŁ DZIECIŃSTWA NIE BĘDZIE DOROSŁYM. NIE ZROZUMIE TEGO ŻE MOŻNA BYĆ SOBĄ, NIE UDAWAĆ SZTYWNIAKA ZA ŻYCIA. A WIĘKSZOŚĆ POTRZEBUJE NARKOTYKÓW, ALKOCHOLU ABY MÓC PUŚCIĆ LEJCE ABY SIĘ ZBLAZNIC. A WYSTARCZY MIEĆ DYSTANS DO SIEBIE I NIE UDAWAĆ SIĘ KOGOŚ KIM NIE JESTEŚMY. A JAK JESTEŚ SOBĄ TO TOWARZYSTWO ZAUWAŻY I ZE JESTEŚ, W DOROSŁYM ŻYCIU SZALONY, ZABAWNY, DUSZA TOWARZYSTWA. 

PONURAKI TO, SNOBY, ZAKOMPEKSIONE PIZDY, Z BRAKIEM DYSTANSU DO SIEBIE I DO INNYCH. 

MOŻNA WIELE O TYM OPISAĆ, CHODŹ NIEWIEM CZY WARTO BO WIĘKSZOŚĆ ZAPRZECZY MOJA WYPOWIEDŹ, CHODŹ ZAZDROŚCI BYCIA NA LUZIE. 

NIE UWAŻAM ŻE TRZEBA ROBIĆ Z SIEBIE WARIATA PRZED KAŻDYM KOGO POZNAMY, BO NIE WARYO, JAK SAMI WIDZICIE SA LUDZIE I TABORETY. 

A PREZESOWI NIE WYPADA ROBIĆ W ROBOCIE, Z SIEBIE PAJACA, ALE MOŻE BYĆ CZŁOWIEKIEM KTÓRY DOBRZE TRAKTUJE PRACOWNIKÓW, A ONI ZAWSZE BĘDĄ ZA NIM. 

WARTO BYĆ ELASTYCZNYM, JEŚLI NIE POTRAFICIE BYĆ SOBĄ W ŻYCIU. ?

Odnośnik do komentarza

Haha, to ta co deklarowala postanowienie, ze będzie jeszcze bardziej wkur.wiajaca w tym nowym roku.

Znak rozpoznawczy - nakur.wianie duza trzcionka. 

Byłabyś jeszcze bardziej elastyczna gdybyś jak hinduskie 3-4 letnie dzieci zapierd.alala w fabryce zapalek albo w polu od małego gibkosc trenowała. Uprawy ryzu, zbieranie bawełny, kawy, itd. 

Pomysl cieplo o krajach w których nie ma dzieciństwa jak będziesz z nudow drapać się po wypalonej laserem pisss.dzie.

Odnośnik do komentarza
Gość Tacowqurwia

JEDNA PROSTA ZASADA W RÓWNOWADZE PRZYRODNICZEJ, OGÓLNIE POJĘTEJ, CI CO DO NIE MAJA W SOBIE, CHODŹ YROCHE DZIECKA, TO.. SZYBKO SIĘ STARZEJA WIZUALNIE, PIERWSZE ZMARSZCZKI WIDAC NA GĘBIE, MORDA SIĘ ROBI TAKA Z GRYMASEM WIECZNIE NIEZADOWOLONEGO CZŁOWIEKA, KTÓRY MA GĘBĘ JAKBY CAŁY CZAS NOSIŁ MIOTLE W DUPIE. 

CI LUDZIE SA W SZCZEGÓLNOŚCI WIDOCZNI, BO NIE OSIOGAJA SWOICH LST A JUŻ WIDAĆ ŻE MENOWATE SPOJRZENIE ZACMIEWA, SŁOŃCE W CISGU DNIA. NAWET NIE MUSI SIĘ ODZYWAĆ A JUŻ WIESZ ZE TO, NIE MA SENSU. 

Odnośnik do komentarza
Gość Tacowqurwia

Gówno wiesz o życiu. Babcia doświadczona życiem, była do końca szczęśliwa i z uśmiechem na twarzy dawała nie jednemu swojemu wnukowi szanse na dobre dzieciństwo. MOWA TU O WIELU BABC, I DZIADKÓW, KTÓRZY NIE MIELI ŁATWO SIĘ, Z POWODU WOJNY. NIE KONIECZNIE BYLI NA NIEJ, ALE FOKNELA ICH TAK SAMO. NIE TRZEBA SZUKAĆ PODOBIEŃSTWA W TRZECIM ŚWIECIE. JESZCZE RAZ POWIEM CI GÓWNO WIESZ O ŻYCIU LUDZI I CO KRYJE SIĘ PID MADKA UŚMIECHNIĘTEJ OSOBY KTÓRA PRZEZ CAŁE ŻYCIE DAJE UŚMIECH INNYM. MOŻE DZIECI NIE TO WYGLĄDA ALE NIE SA TO OSOBY INGANTYLNE. 

Odnośnik do komentarza

Nie go.wno wiem bo juz u kilku osób zaobserwowałam nadmierne pobudzenie, słowotok ekscytacje ale i problemy z szybka akcja serca - wszystkie brały tabsy na poprawe "nastroju". To ma być ta dziecienca radość życia = poprawa produkcji serotoniny aka psychotropy? 

Odnośnik do komentarza
Gość Nowy rok stara ja

A ja nie mam laserem nic wypalonego na mojej .. ? gole żyletką, mam po prostu tak mało włosów i cieszy mnie to. Czasem zrobie woskiem i wtedy wloski sie osłabiają. Tak samo nie muszę golic ud. Genowa loteria ??

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.01.2022 o 22:32, Gość Tacowqurwia napisał:

KTO NIGDY NIE MIAŁ DZIECIŃSTWA NIE BĘDZIE DOROSŁYM

Niekoniecznie. Może być odwrotnie, w zależności od tego jaką role dziecko pełniło. Ktoś kto nie miał dzieciństwa bo musiał szybko spoważnieć, opiekować się dorosłym i rodzeństwem, być odpowiedzialny i rozsądny to nigdy nie będzie już dzieckiem, utraci swoje wewnętrzne dziecko. Będzie w dorosłości zbyt poważny, bez poczucia humoru, bez dystansu do siebie, z kołkiem w tyłku. Czyli nie będzie umiał się cieszyć szczerze jak dziecko, marzyć jak dziecko, będzie bez nadziei i bez radości z życia (takiej jakie czuje dziecko gdy ma szczęśliwe dzieciństwo). 

Choć znam tez osobę niedojrzałą, która zatrzymała się mentalnie i emocjonalnie na poziomie największego skrzywdzenia w dzieciństwie. Mimo dojrzałego wieku wszystko odbiera jak to skrzywdzone dziecko. Jest nieporadna życiowo, wiecznie zagubiona i nieszczęśliwa bo umieszczono dziecko w dorosłym ciele i kazano żyć jak dorosła osoba, a ona nie jest na to gotowa. I nie będzie bez porządnej terapii i chęci dojrzenia. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

a co z problemem niespełnienia seksualnego w wieku nastoletnim przez co jest sie niedojrzałym i zdzecinniałym? Ładnie tak główny powód odstawiać na bok. Jak coś dotyczy seksu, to trzeba zawsze omijać, jakby niby nieistniała seksualność i problemy z nią związane? Froyd twierdził, że wszystkie zaburzenia psychiczne wynikają z problemów seksualnych. Jestem tego dowodem, nie pracuje, nie chce robić rzeczy które robią dorośli.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość incelWwo napisał:

a co z problemem niespełnienia seksualnego w wieku nastoletnim przez co jest sie niedojrzałym i zdzecinniałym? Ładnie tak główny powód odstawiać na bok. Jak coś dotyczy seksu, to trzeba zawsze omijać, jakby niby nieistniała seksualność i problemy z nią związane? Froyd twierdził, że wszystkie zaburzenia psychiczne wynikają z problemów seksualnych. Jestem tego dowodem, nie pracuje, nie chce robić rzeczy które robią dorośli.

Czy ktokolwiek tu pisze, że to absolutnie nieprawda?

Odnośnik do komentarza
Gość Kombinerki

Ja się nigdy nie prosiłam na przykład o takie wychowanie jakie miałam, efektem tego jest to, że jestem infantylna i wiem o tym i chcę to zmieniać.

Mi przede wszystkim to przeszkadza, przecież takie wychowanie to pokrzywdzenie.

Ludzie często mi o tym mówią, jakby to miało naprawić mnie w sekundę...

I słuchanie tego jest raniące

Często wypowiadają się w ten sposób osoby, u których również można dostrzec sporą niedojrzałość.

Odnośnik do komentarza

Infantylna w sensie - chlasz po wycieczkach integracyjnych i tam na czworakach od chłopaków wychodzisz? Czy latasz z ploteczkami? A może spisz w piżamie w kotki?  A może masz opis "jestem jaka jestem" haha, to ost. to szczyt infantylnosci.

Malo się umiechaj, bądź poważna. Może wtedy nie będziesz odbierana jak infant.. terrible. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...