Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza wizyta u ginekologa


Gość Linda

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa kiedy jest się dziewicą? Czy można odmówić badania, a ginekolog przepisze tylko receptę na badania krwi? Miałam wcześniej założenie nie chodzić do ginekologa dopóki nie znajdę sobie faceta, ale od dwóch miesięcy nie mam okresu, wypadają mi włosy i mam straszne wahania nastroju, znajoma mówi że to może być coś z hormonami... Proszę poświęćcie chwilę na odpowiedź, to dla mnie strasznie krępująca sytuacja. 

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że masz prawo odmówić, ale czy bez badania będzie jakaś recepta to nie sądzę. Zresztą tutaj raczej nie będzie recepty ale skierowanie na badania. Z tym, że ja najpierw udałabym się do rodzinnego i poprosiła o skierowanie na badania krwi, bo może to tarczyca, którą leczy endokrynolog. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Moja wizyta wyglądała tak. Najpierw lekarka zapytała o datę ostatniej miesiączki. Czy są regularne? Czy rodziłam wtedy powiedziałam że jestem dziewicą. Potem zapytała z jakimi dolegliwościami przychodzę. Mnie bolał brzuch więc zbadała brzuch na leżance najpierw w ubraniu. Potem na tym fotelu ginekologicznym obejżała czy wszystko w porządku. I badała mnie przez odbyt. A że coś wyczuła to dostałam skierowanie na usg przez brzuch i na badanie krwi i moczu. Nie wiem czy można odmówić ja nawet o tym nie myslalam bo chciałam wiedzieć co mi jest. Radzę nie odmawiać bo dzięki temu dowiedziałam się że potrzebuję operacji. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.12.2021 o 11:00, Gość Gość napisał:

Moja wizyta wyglądała tak. Najpierw lekarka zapytała o datę ostatniej miesiączki. Czy są regularne? Czy rodziłam wtedy powiedziałam że jestem dziewicą. Potem zapytała z jakimi dolegliwościami przychodzę. Mnie bolał brzuch więc zbadała brzuch na leżance najpierw w ubraniu. Potem na tym fotelu ginekologicznym obejżała czy wszystko w porządku. I badała mnie przez odbyt. A że coś wyczuła to dostałam skierowanie na usg przez brzuch i na badanie krwi i moczu. Nie wiem czy można odmówić ja nawet o tym nie myslalam bo chciałam wiedzieć co mi jest. Radzę nie odmawiać bo dzięki temu dowiedziałam się że potrzebuję operacji. 

nie zamierzam dać się dotykać obcej osobie w taki sposób. niemniej okresu już dostałam jakby co więc temat nieaktualny 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Linda napisał:

nie zamierzam dać się dotykać obcej osobie w taki sposób. niemniej okresu już dostałam jakby co więc temat nieaktualny 

Aha czyli facetowi w przyszłości też. No chyba że będziesz dziewicą wiecznie. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.12.2021 o 11:41, Gość Linda napisał:

nie zamierzam dać się dotykać obcej osobie w taki sposób. niemniej okresu już dostałam jakby co więc temat nieaktualny 

Do rodzinnego lub endokrynologa na twoim miejscu bym poszła. Endokrynolog daje skierowanie na badanie hormonów. Tylko trzeba do niego skierowanie chyba że idziesz prywatnie. Możesz też prywatnie zrobić tsh, ft3 i ft4 to takie badania na chormony tarczycy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...