Skocz do zawartości
Forum

Studia


Gość Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś o to usłyszałam wypowiedź kobiety, która określiła iż człowiek bez wyższego  wykształcenia jest głupi o wiedzę. 

Odnoszę wrażenie że, ta kobieta widzi tylko czarne i białe, nic pomiędzy, ponieważ wyznacza intiligecję człowieka przez pryzmat zdolności do do zdobywania wykształcenia po przez umiejętność 

Zapamiętywania materiału na wykładach. 

Mam do was prośbę o abyście odnieśli się do mojego wpisu i wnieśli coś od siebie. 

Uważam że że są mądrzy ludzie bez wykształcenia.,ktorzy mają pasję i rozwijają się w inny sposób. Ja bym nie wybijała ludzi z wyższym wyksztalceniem na pielestal, ponieważ nie wszyscy korzystają z tych studiów. Owszem są studia i studia, te ukierunkowane to są najlepsze, ponieważ związane z zaeodrm, który ciągle trzeba doskonalić. ?

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, idź tam w czym się dobrze czujesz. Jest wiele kierunków, nie koniecznie związanych z politechnikami czy IT (chociaż swoją drogą po nich raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem pracy), aby później pracować w zawodach które sprawia Ci jakaś satysfakcję.
Poza tym studia to okres w którym możesz liczyć na wiele przywilejów natury socjalnej - warto o tym pamiętać przy podejmowaniu decyzji.

https://www.konto-studenckie.pl/bnp-paribas.php

Polecam szczególnie poszukać dla siebie dobrego konta studenckiego. Świetne warunki mają w bnp paribas. 

Odnośnik do komentarza

Czy są tu jacyś studenci tej uczelni? https://www.wsb-nlu.edu.pl/pl/studia-jednolite-magisterskie-kierunek-psychologia-specjalnosc-psychologia-kliniczna-i-osobowosci Od wielu lat marzę o edukacji na studiach psychologia kliniczna i osobowości. Widziałam, że ten uniwersytet posiada tego typu kierunek w swojej ofercie. Myślicie, że jest on godny uwagi? Trudno się na niego dostać?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem kluczowe jest to, żeby robić to, co się lubi, w innym wypadku praca będzie udręką. Teraz jest popyt na osoby o wąskich specjalizacjach, więc wydaje mi się, że taki technik chłodnictwa i klimatyzacji to bardzo dobre rozwiązanie. Szkoła https://zawodchlodnictwo.pl ma taki kierunek, warto do nich zajrzeć. Po takiej szkole możliwości jest naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza

Według mnie studia często "podbijają naszą inteligencję". Nabierając obszernej wiedzy, nieraz z przymusu ponieważ nie uczymy się tylko tego co łatwe i przyjemne, więc poszerzamy swoje horyzonty. Jednak nie można tworzyć skrótów myslowych gdzie studia = mądrość czy odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Imię dla lessby
55 minut temu, lesley39 napisał:

E tam, nie ma co się przejmować takimi komentarzami. Ja mam magistra, a nie pracuję w zawodzie ?

Ale to prawda. Człowiek bez studiów jest hmmm wybrakowany. 

Odnośnik do komentarza
Gość Kafeteria

Cenie sobie ludzi po studiach, lecz większość gówno pamięta z nauki. 

Najlepsi coś znaczą, bo się rozwijają. 

Cymbały z mg. Są i będą cymbały, bo zdolność nauki do zaliczenia to jedno co potrafią. 

Hahaha ważny papier. Dla polaka to już coś wiadomo. Dla pracodawcy też, no bo jak, jest papier to pewnie się zna haha. 

A zasób słów, wypowiadania się gdzie!? No tak na poczcie nie potrzeba, dziedobry dowidzenia, następny  proszę ? 

A złota rączka została mistrzem patelni na dzielni, a nie jedne szyny posmarowała. 

 

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, jeżeli mogłabym ci coś doradzić, to myślę że warto również wziąć pod uwagę kierunki studiów, które są dostępne na tej uczelni https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyjna/szkola-kultury-i-jezyka-polskiego.html. Moim zdaniem ich oferta edukacyjna jest naprawdę bardzo interesująca, dzięki czemu każdy będzie w stanie znaleźć tam coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej uważam, że warto w każdym wieku się kształcić, zdobywać nową wiedzę i przełamywać własne ograniczenia. Ja skończyłam drugie studia (dzienne!) po 30 i uważam, że to była super decyzja https://ksiegarnia.pwn.pl/lifelong-learning-pwn . Mój przyjaciel skończył po 50. I to studia na uczelni medycznej nie dla siebie, ale dla zdobycia nowego zawodu i udało mu się skończyć, a w tej chwili odbywa praktyki w szpitalu. Był wcześniej programistą, ale zmienił po prostu obszar zainteresowań. Moja koleżanka z kolei robi po 40 studia dzienne, a inna po 30 doktorat. Przykłady można mnożyć. Nie uważam studiów za stracone lata i planuję kolejne, ale kwestia wyboru uczelni i trybu zajęć jest kluczowa. Ja lepiej wspominam studia zaoczne i na prywatnej uczelni, ponieważ mieliśmy dużo zajęć praktycznych. Na pewno wewnętrzna motywacja jest najważniejsza i przekonanie do tego typu decyzji. Ważne są też Twoje priorytety. Jeśli masz podejście, że i tak "jesteś za stara i nie ma to sensu", to nie idź. Zmień nastawienie, znajdź motywację i odkryj obszar, który Cię pasjonuje i będziesz w stanie przełożyć zdobytą wiedzę na praktykę. Zawsze uczymy się po coś! Wiek nie ma nic wspólnego z otwartością na wiedzę, nowe ścieżki życiowe i energią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...