Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ostre stany depresyjne przed okresem


Gość melancholia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość melancholia

Zawsze kiedy zbliża mi się okres robię się niemożliwie płaczliwa, nic mi się nie chce, zaczynam się samookaleczać, rozluźniam kontakty z innymi ludźmi, jestem zrozpaczona i nie opuszczają mnie myśli samobójcze. Zawalam przez to kontakt z ludźmi, na których mi zależy. np dzisiaj zapytana przez przyszłych teściów o pracę zaczęłam się tylko nerwowo śmiać i nie byłam w stanie znaleźć żadnych słów, miliony myśli na sekundę i totalna pustka jednocześnie. Mój związek wydaje mi się wtedy totalnie nieudany, nie czuję wsparcia, czuję się samotna, atakowana i odtrącona, pojawia się uczucie beznadziejności, że nie umiem sobie z niczym poradzić, a dodatkowo panicznie się boję porzucenia.
Zastanawiam się czy to normalne? chciałam zrobić badania hormonalne, ale ginekolog powiedział, że to normalne, że kobieta się czuje nieco źle przed okresem. Ale ja za każdym razem jestem bliższa, żeby skończyć to wszystko raz na zawsze.
Mam 24lata.

Odnośnik do komentarza

Zespół napięcia przedmiesiączkowego, czyli PMS, charakteryzuje się takimi objawami jak rozdraznienie, płaczliwość, zmiana nastrojów, wahania wagi itp. W niektórych przypadkach, oprócz specjalnej diety podaje się leki uspokajające a nawet przeciwdepresyjne. Dlatego w Waszych przypadkach warto się zastanowić czy aby na pewno jest to PMS czy może PMDD, czyli dysforyczne zaburzenia przedmiesiączkowe, którego objawia się stanem depresji. PMDD w większości przypadków dotyka kobiet, które cierpiały bądź cierpią na depresję. Tak jak w przypadku PMS nie jest konieczna farmakologia, tak w wielu przypadkach PMDD jest. Dodatkowo, warto skonsultować się w tej sprawie z psychologiem, który może zalecić leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI (serotoninergiczne). Zespół dysforyczny może charakteryzowac się wychochami gniewu, zbytnią emocjonalnością czy agresją. Jeśli podejrzewacie u siebie zespół dysfforyczny, warto zgłosić się do psychologa i porozmawiać z nim na ten temat. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Niestety, mam podobnie... Zastanawiam się jednak czy to kwestia PMS czy jednak nie. Zazwyczaj kilka dni przed okresem w jego trakcie, a tażke troszkę po mam taki stan lękowy, ciągle płacze i wydaje mi się, że mój facet mnie oszukuje, robie się podejżliwa i rozdrażniona do tego mam wazenie ze z niczym nie jestem w stanie sobie poradzic. Straszne... Mam zamiar udac się do lekarza. Trwa to od niedawna .... Myslę, że ostatnie dwa okresy były takie cięższe... nie wiem czy to na pewno to.

Odnośnik do komentarza

Kobieta co miesiąc odczuwa pogorszenie samopoczucia na kilka dni przed miesiączką i w pierwszych dniach krwawienia. Czuje się ociężała fizycznie i często dołącza się do tego drażliwość i/lub skłonność do dramatyzowania czy reakcji depresyjnych.

Udaj się do lekarza, który w 100% rozwiąże Twój dylemat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...