Skocz do zawartości
Forum

Mieszkanie blisko rodziców


Gość Iwka

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem i nie mogę przez to spać…. Mieszkamy w bliźniaku, w którym za ściana są moi ,,rodzice,,  mama i jej mąż. Działki są odgrodzone płotem i tujami wszystko jest osobne. Jednak i tak zastanawiamy się czy tu zostać czy w przyszłości to nie zepsuje naszego związku. 3 lata tak mieszkamy już. Oboje sąsiedzi są bardzo despotyczni. Przy dzieciach nie pomagają wcale uważają ze to nie ich problem i odkąd się urodzili nie wzięli ich nawet na spacer. Ogolnie to się nie wtrącają niby coś napomną, ale bardzo rzadko. Jednak ciagle są docinki ze młodzi to durni nie myślą itt. Boje się tez ze dziecko będzie chciało iść jak podrośnie do babci a oni nie będą sobie życzyć i będę latać po to dziecko co chwile albo słuchać płaczu. Poza tym to wieś oddalona od miasta nie ma nawet sklepu w pobliżu. Czy jak się zestarzeją przejdą na emeryturę nie dadzą nam popalić ? Resztę rodzeństwa traktują całkiem inaczej. Ta resztę która mieszka dalej… jednak szkoda mi tego domu chociaż żeby tu zostać trzeba włożyć jeszcze z 300 tysięcy dlatego zastanawiamy się czy nie uciec do mieszkania jednak ja jestem przyzwyczajona do mieszkania na wsi nie w bloku, ale mieszkanie tak blisko rodziców… trochę się tego boje… tego ze całe życie będziemy tymi gorszymi… 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.12.2021 o 23:08, Gość Iwka napisał:

Czy jak się zestarzeją przejdą na emeryturę nie dadzą nam popalić ? Resztę rodzeństwa traktują całkiem inaczej. Ta resztę która mieszka dalej… jednak szkoda mi tego domu chociaż żeby tu zostać trzeba włożyć jeszcze z 300 tysięcy dlatego zastanawiamy się czy nie uciec do mieszkania jednak ja jestem przyzwyczajona do mieszkania na wsi nie w bloku, ale mieszkanie tak blisko rodziców… trochę się tego boje… tego ze całe życie będziemy tymi gorszymi… 

Możliwe, że dadzą popalić jeśli już teraz to robią w pewnym stopniu. A gorsi już teraz się czujecie -prawda?

Jeśli remont ma pochłonąć tyle co inne mieszkanie to może faktycznie warto się wyprowadzić. Można poszukać mieszkania na obrzeżach na parterze z możliwością posiadania własnego ogródka. Lub na obrzeżach blisko lasu. Można poszukać mieszkania w małym miasteczku, które jest połączeniem miasta i wsi. Wszystko da się zorganizować i wyjść na jakiś kompromis. 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...