Skocz do zawartości
Forum

Wygląd zewnętrzny, a wpływ na jakość życia.


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy studentami I roku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi . W ramach projektu podjęliśmy wyzwanie poznać Państwa opinię na temat problemu związanego z wyglądem zewnętrznym , a wpływem na jakość życia. Równie cenna będzie dla nas opinia ze strony Psychologa,  gdyż mamy wrażenie , iż coraz częściej spotykacie się Państwo w swojej pracy z  takimi dylematami.

 Czy jesteście zadowoleni ze swojego wyglądu i dlaczego według was ma tak ogromne znaczenie i wpływa na całokształt naszego życia. Czy zdecydowalibyście się na poprawę wyglądu ? Dlaczego tak bardzo skupiamy się na dążeniu do doskonałości? I dlaczego tak wielu z nas ma na tym tle kompleksy? Czy akceptujecie siebie i  czujecie integrację ciała z umysłem? I czy świat kręci się dookoła ładnych ludzi ?

Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam rozważyć jak wielu z nas boryka się z samoakceptacją i czy wygląd ma szczególne znaczenie w naszym życiu. Z góry dziękujemy za odpowiedzi. Aga, Marta, Daniel i Kamil.

Edytowane przez Agnieszka.Cz
Odnośnik do komentarza

Hmmm to wy nie wiecie ? Trochę wstyd. 

Oczywiście, że wyglad ma wpływ na jakość życia. Im jest się w powszechnej opinii ładniejszym tym łatwiej. 

I nie mówcie mi o tym że jest wiele pięknych kobiet bez partnera bo są zbyt atrakcyjne i nie mogą znaleźć nikogo wartościowego...nie mogą znaleźć bo jak całe życie wszyscy podawali wszystko na tacy to samemu ciężko to ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza

Odpowiem z pozycji mężczyzny. Wygląd zewnętrzny, czyli cechy człowieka uchwytne pierwszym rzutem oka i chwilą rozmowy. W zdobywaniu nowej pracy wygląd starającego się ma ogromne znaczenie. Przystojny mężczyzna ma dużo większe szanse niż ktoś niski, gruby, niechlujny, wyrażający się niewyraźnie czy niezbyt ładną polszczyzną. Aby odnieść sukces trzeba być niebanalnym ale zdystansowanym. Trzeba dobrze pachnieć ale delikatnie. Zadbane zęby, czysta i poprawna zarówno stylistycznie jak i kolorystycznie odzież. Nic nie powinno razić czyli rzucać się w oczy od pierwszego spojrzenie. Odpowiadając na pytania należy ograniczyć się tylko do konkretów bez fantazjowania i słownych wycieczek. Wstawać kiedy wchodzi do pomieszczenia kobieta lub starszy mężczyzna.

 

Taka postawa ma sens jeżeli chodzi o pracę, uczelnię zabiegi relacji kobieta-mężczyzna. W życiu codziennym wygląd, zadbanie, słownictwo, zachowanie nie ma większego znaczenie. Sklep, metro, tramwaj miejsca publiczne to taśma w fabryce. Tempo życia i mechanizm jego funkcjonowania czyni z człowieka trybik  w machinie zwanej życiem.

Czy warto dbać o wygląd. Warto. Dla siebie. Dla zdrowia. Dla higieny psychicznej. Warto mieć proporcjonalną sylwetkę, białe zęby, zadbaną odzież, ładnie pachnieć. Miło jest się nienachalnie wyróźnić. Miło jest być intelektualnie oczytanym i dojrzałym żeby człowiekowi nie zdarzało się nie rozumieć o czym  "oni" mówią. Miło jest rozumieć relacje przyroda - człowiek - bracia mniejsi i stosować to w życiu. Miło jest być stabilnym emocjonalnie. 

 

Człowiek dzisiejszy to istota zniewolona, ogłupiona i odczłowieczona. Czym ten bieg ludzkości się skończy ? Chuj wie. Ale dopóki jeszcze jako tako jest, warto o siebie dbać. Zarówno o ciało jak i o duszę.

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwester

Z całą pewnością świat niestety kręci się wokół ładnych ludzi ..  niestety.. próżność ludzi od wieków powodowała, że wyglad mial znaczenie. Nie mamy wpływu na to jacy się urodzimy, dlatego też powinniśmy dbać o to jacy jesteśmy. Są pewne kanony piekna, jednakże piękno to mimo wszystko pojęcie względne.   Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że ładne wnętrze i bogata dusza zostanie, a uroda z czasem przeminie.  

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.12.2021 o 12:33, Agnieszka.Cz napisał:

studentami I roku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Nie wiem czy jest jeszcze aktualne, bo projekt pewnie był do końca roku. 

W dniu 12.12.2021 o 12:33, Agnieszka.Cz napisał:

Czy jesteście zadowoleni ze swojego wyglądu i dlaczego według was ma tak ogromne znaczenie i wpływa na całokształt naszego życia. Czy zdecydowalibyście się na poprawę wyglądu ? Dlaczego tak bardzo skupiamy się na dążeniu do doskonałości? I dlaczego tak wielu z nas ma na tym tle kompleksy? Czy akceptujecie siebie i  czujecie integrację ciała z umysłem? I czy świat kręci się dookoła ładnych ludzi ?

Nic nie piszecie czy wiek osoby odpowiadającej jest istotny ?  

Nie jestem zbytnio zadowolona z wyglądu, ale zdaję sobie sprawę, że nie ma ideałów więc zbytnio się tym nie przejmuję. Nie skupiam się na niedoskonałościach, a podkreślam to co warto. Generalnie więc nie wpływa to zbytnio na całokształt mojego życia. Nie poprawiłabym wyglądu poprzez operacje plastyczne-jesli o to chodzi. Ja się nie skupiam na dążeniu do doskonałości ?  Nikt nie jest doskonały i to jest właśnie piękne. Wiele osób ma kompleksy z powodu niskiego poczucia wartości a nie wyglądu. A jakie jest podłoże tego to raczej wiecie jako studenci -jak się domyślam - psychologii lub pedagogiki. Ja siebie akceptuję, czuję się dobrze we własnym towarzystwie, mam właściwe poczucie wartości czyli chyba jest integracja ciała z umysłem. Świat się kręci wokół mamony generalnie. To ona napędza świat. Ilu jest "brzydkich" ludzi na świecie ale cholernie bogatych? A ci z niskim poczuciem wartości, nie akceptujący siebie gdy mają kasiorkę to zrobią sobie tysiąc operacji plastycznych celem rzekomego upiększenia. 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Ja przed 30

Mi się mój wygląd podoba. Nic bym nie zmieniła. Nie pomaga mi to w życiu. Bardziej przeszkadza mi moja osobowość, lęki i nieśmiałość. Na tym punkcie mam kompleksy. Ludzie wola przyjaźnić się z ludźmi pewnymi siebie, gadatliwymi nie zależnie od wyglądu. Tak samo z pracą dostają ja Ci bardziej wygadani. Widzę to po swoim doświadczeniu. Bardziej jeśli chodzi o wygląd liczy się czy ktoś jest czysty zadbany uczesany a nie rysy twarzy czy sylwetka. 

Odnośnik do komentarza
Gość Ja przed 30
20 godzin temu, Gość incelWwo napisał:

Napewno laseczki mają raj na ziemi, nawet mogą grać wykorzystywane i im to uchodzi, a mężczyźni to płeć brzydka? no i całe życie musza jeździć dostawczakami z gratami na budowy.

Jestem kobietą i wcale mi to nie pomaga. Mężczyznę chociaż wezmą do pracy fizycznej a kobiety nie chcą. Nie wiem może tylko wydaje mi się że jestem ładna bo jakoś twoja teoria się nie sprawdza w niczym. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...