Skocz do zawartości
Forum

Poprawa tolerancji wysiłku i zmęczenia po COVID-19


Gość Jan

Rekomendowane odpowiedzi

"Opublikowana obecnie praca w Cell Death Discovery prezentuje mitohormetyczną koncepcję działania 1-MNA w infekcji koronawirusem SARS-CoV-2.Powszechnie wiadomo, że nikotynamid (NA) jest metabolizowany (przekształcany) do 1-metylonikotynamidu (1-MNA), a 1-MNA jest następnie metabolizowany do prostszych związków chemicznych tzw. pirydonów, co wiąże się z wytwarzaniem nadtlenku wodoru (H2O2). Tworzenie się znacznych ilości H2O2 wywołuje stres oksydacyjny, a zwiększona obecność H2O2 w organizmie jest często uważana za niekorzystną. Z drugiej strony, niewielkie ilości związków pro-oksydacyjnych, takich jak H2O2, mogą korzystnie wpływać na organizm, a efekt ten znany jest jako mitohormeza"

 

https://forsal.pl/biznes/aktualnosci/artykuly/7772872,pharmena-kolejna-koncepcja-dzialania-1-mna-w-infekcji-wirusem-sars-cov-2.html

Odnośnik do komentarza

W fazie post-COVID ważne jest wzmocnienie śródbłonka

Pierwsze doniesienia o zapaleniu śródbłonka u pacjentów z COVID-19 pojawiły się w kwietniu 2020 r.

– Później nasza wiedza ewoluowała. Stwierdziliśmy, że to właściwie nie tylko zapalenie samego śródbłonka, ale także wszystkich struktur okołośródbłonkowych. To przekłada się na utratę połączeń międzykomórkowych, zapalenie okołonaczyniowe, nacieczenie limfocytowe czy mikrozatory. Dlatego na pytanie: czy COVID-19 często uszkadza serce, dzisiaj odpowiadam: bardzo rzadko. Ale na pytanie, czy wirus jest groźny, bo uszkadza śródbłonek i powoduje powikłania zakrzepowo-zatorowe, odpowiem: tak, to jest duży problem u pacjentów z zespołami post-COVID-19 i long COVID — nie ma wątpliwości prof. Filipiak.

https://pulsmedycyny.pl/w-fazie-post-covid-wazne-jest-wzmocnienie-srodblonka-1126897

Odnośnik do komentarza

Witam zmagam się właśnie z dolegliwościami long covid. Od roku mam problemy ze snem jest to albo całkowita bezsenność w nocy albo sen przerwany kilkukrotnie. Nigdy wcześniej nie miałem problemów ze snem. Byłem spiochem.

Nic nie daje zażywanie 10mg miansec. W nocy często mam uczucie że mam mocne tętno które słyszę nawet po położeniu głowy na poduszce. Wydaje mi się że jest też za wysokie.

Nie wiem gdzie szukać pomocy. Lekarz kardiolog nie stwierdził żadnych zmian w sercu. Czy jest tu ktoś kto mi pomoże? 

Proszę się odezwać na e mail dart86@interia.pl 

 

 

Odnośnik do komentarza

Mnie też dopadła bezsenność po covid, utrata odporności, zmęczenie ogólnie. Trudno było dojść do formy. Z polecenia kupiłam olejek CBD, początkowo 5%, teraz mam 10% z Hemp Pharm. I jest lepiej. Śpię normalnie i zaczynam normalnie też funkcjonować. Badania się poprawiły, crp i ob spadło. Myślę, że warto spróbować. Ogólnie są badania, że i w leczeniu i profilaktyce covid sprawdza się CBD. Tylko dobry olejek, z pewnego źródła. 

Odnośnik do komentarza

Z przeprowadzonych badań wynika przeciwzapalne oraz przeciwzwłóknieniowe działanie 1-MNA. W zwierzęcym modelu zwłóknienia płuc 1-MNA w dawce 50mg/kg redukował zwłóknienie płuc o 28% w porównaniu do placebo, działając efektywniej niż dwa leki referencyjne w tym badaniu, które są obecnie stosowane na rynku tj. nintedanib (17% redukcji) oraz fluticasone (14% redukcji).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...