Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość a...a

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek zaczęłam przyjmować ponownie tabletki antykoncepcyjne Asubtela po 7 dniowej przerwie. Przyjmuje je regularnie codziennie o godzinie 19. W minionym tygodniu niestety w czwartek po niecałych 2 godzinach od zażycia tabletki wymiotowałam. Tabletkę przyjęłam o 19, a wymioty wystąpiły przed 21. Poczekałam, czy wymioty nie wystąpią ponownie (co miało miejsce po godzinie 23), dlatego przyjęłam dodatkową tabletkę około godziny 24. Od planowanego wzięcia tabletki minęło zatem około 5 godzin „opóźnienia”. Drugiej tabletki, którą wzięłam tego dnia już nie zwymiotowałam i po tym dniu kontynuowałam dalej przyjmowanie tabletek o stałej porze. Na ulotce moich tabletek jest napisane, ze opóźnienie bez obniżenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych jest dopuszczalne do 12 h- w moim przypadku zwróconą tabletkę uzupełniłam z 5 godzinnym opóźnieniem od stałej pory. Chciałam dowiedzieć się, czy dobrze postąpiłam w opisanej sytuacji i czy ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...