Skocz do zawartości
Forum

Problem z bezsennością


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od jakiś 3 tygodni mam problem ze snem. Nie mam problemu z zaśnięciem, ale budzę się koło 1 w nocy i potem do rana trudno mi już zasnąć. Czasem zasme jeszcze na 1-2 godziny. Wcześniej zasypiałem koło 22 i spałem do 6. Teraz rozkłada mnie już koło 20-21. Do pierwszej w nocy śpię jak dziecko, a potem się budzę. Pracuje w delegacji. Problem zaczął się kiedy spałem w jednym pokoju z kolegą który głośno chrapię. Budził mnie regularnie przez 6-7 nocy. Spałem po 4 godziny. Jednak teraz mimo tego, że mam spokój i ciszę w pokoju, to i tak się budzę w nocy i nie mogę zasnąć. Tak bardzo pragnę zasnąć spowrotem, że kiedy już jestem w tym stanie zasypiania to mój mózg łapie ten stan i się od razu wybudzam. W ciągu dnia jak pomyślę sobie, że w nocy znowu nie będę mógł spać to czuje lęk. Boli mnie głowa, nie mogę się skoncentrować. 

Może ma lub miał ktoś podobnie i doradzi mi jak sobie z tym poradzić. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.11.2021 o 09:52, Gość Paweł napisał:

W ciągu dnia jak pomyślę sobie, że w nocy znowu nie będę mógł spać to czuje lęk. Boli mnie głowa, nie mogę się skoncentrować. 

I to jest przyczyna obecnej bezsenności, nakręcanie się w ciągu dnia. To na czym skupiasz myśli to otrzymujesz. Skupiasz się na tym, że nie będziesz mógł spać, a mózg jest jak komputer, który zapisuje Twoje lęki jako komendę i zadanie do zrealizowania. Zapisuje posłusznie w podpunktach: "nie będę mógł zasnąć" i enter ? 

A czy próbowałeś leków uspokajających w ciągu dnia i nasennych na noc? Choćby takich ziołowych bez recepty. Stosuj dla próby regularnie przez okres 2 tyg. Powinno pomóc.  Druga metoda to po prostu olanie tego. Skoro i tak nie będziesz mógł spać to po co się stresować, po co nakładać sobie presję? Czy się stresujesz czy nie i tak nie zaśniesz-prawda ? ? Trochę Cię teraz podchodzę ale to jest metoda, o której słyszałam na yt. I o dziwo na mnie działa. Tylko trzeba naprawdę to olać, tak szczerze i dogłębnie.... a rano sam się zdziwisz, że zasnąłeś ? 

 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Myślę, że autor już tego nie przeczyta bo post sprzed tygodnia, ale mimo wszystko napisze bo może ktoś inny ma też podobny problem...

Z własnego doświadczenia... Tabletki nasenne (te na recepte!) są bardzo skuteczne, ale nie radzę brać zbyt długo. Bo potem ciężko zasnąć bez tych tabletek. Organizm się przyzwyczaja, że ma zasnąć dopiero po zaaplikowaniu sobie tej tabletki. Nie radzę stosować ich dłużej niż kilka dni.

 

Odnośnik do komentarza

A mnie ostatnio pomaga, gdy się wybudzę w środku, nocy, jak napiję się parę łyków wody. Normalnie jestem zaskoczona! Wcześniej kombinowałam z różnymi ziółkami, pastylkami, kroplami walerianowymi, cbd i często zawodziło a tu proszę, parę łyków wody i śpię jak dziecię ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.11.2021 o 23:46, Gość Stefano napisał:

Tabletki nasenne (te na recepte!) są bardzo skuteczne,

Miałam na myśli raczej te bez recepty ziołowe. na początek powinny wystarczyć. 

W dniu 9.11.2021 o 19:03, Gość Sensen napisał:

jak napiję się parę łyków wody.

Hmmm ciekawe, wypróbuję ? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...