Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uprawiałam seks z partnerem bez prezerwatywy, nie doszło do wytrysku, do miesiączki zostało mi siedem dni, stosunek ten był dokładnie czternaście dni, bolą mnie sutki od paru dni lecz przed każdą miesiączką mam pmc i ten objaw również występuje, dwa dni temu robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Czy istnieje prawdopodobieństwo zapłodnienia?

Odnośnik do komentarza

Skoro robiłaś test i wyszedł negatywny to raczej nie masz się czego obawiać, dla pewności możesz jeszcze za kilka dni go powtórzyć. Jednak ja bym na twoim miejscu nie chciała tak ryzykować, nie planuję ciąży póki co. Dlatego zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne. Mój ginekolog doradził mi Drovelis, takie nowej generacji. Nie działają na cały organizm, tylko tam gdzie mają działać czyli chronić przed zapłodnieniem. Samopoczucie bardzo dobre od początku, nawet plamień nie miałam.

Odnośnik do komentarza

w takich sytuacjach szansa na ciąże znikoma, aby mogło dojść do zapłodnienia muszą być spełnione pewne warunki (pełna penetracja, wytrysk w pochwie oraz owulacja/dni płodne). Jeśli pomimo tego masz obawy, rozważ antykoncepcję. Ja używam testu owulacyjnego na ślinę  AFRODYTA Smart na smartfon, który wyznacza dni płodne i niepłodne; w dni płodne zabezpieczam się dodatkowo mechanicznie, to najlepsza forma antykoncepcji dla mojego zdrowia, powodzenia! ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...