Skocz do zawartości
Forum

Okres


Gość Klkl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 18 września kochałam się ze swoim chłopakiem i pękła nam prezerwatywa. Kilkanaście godzin później wzięłam tabelkę dzień po Escapelle. Żadne działania nie pożądane nie wystąpiły. 4 października dostałam okres (w terminie) i trwał on 5 dni. Od czasu zakończenia okresu towarzyszą mi dziwnie plamienia, zazwyczaj mam tylko trochę ubrudzoną bieliznę od krwi, jest ona brązowa ale zdarza się taka normalna czerwona. W dodatku lekko bolą mnie jajniki np dziś bardziej po lewej stronie jak nacisne mocniej na podbrzusze. Co to może być? 

Odnośnik do komentarza

Tak organizm może reagować, w końcu to hormony. Wszystko się unormuje, a jak masz wątpliwości do najlepiej do ginekologa się wybrać. Może też warto pomyśleć o jakimś skutecznym zabezpieczeniu. Ja do prezerwatyw nie mam zaufania, zdecydowanie wolę moje tabletki Drovelis. Tym bardziej, że ze względu na innowacyjny skład są neutralne dla wątroby, waga po nich nie idzie w górę. Ja od początku bardzo dobrze się po nich czuję i teraz zbliżenia mnie nie stresują jak to wcześniej było przed tabletkami.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.10.2021 o 13:25, Gość Marta napisał:

Tak organizm może reagować, w końcu to hormony. Wszystko się unormuje, a jak masz wątpliwości do najlepiej do ginekologa się wybrać. Może też warto pomyśleć o jakimś skutecznym zabezpieczeniu. Ja do prezerwatyw nie mam zaufania, zdecydowanie wolę moje tabletki Drovelis. Tym bardziej, że ze względu na innowacyjny skład są neutralne dla wątroby, waga po nich nie idzie w górę. Ja od początku bardzo dobrze się po nich czuję i teraz zbliżenia mnie nie stresują jak to wcześniej było przed tabletkami.

Cytat

Nie znam ich? mozesz cos więcej napisać? Na dniach ide do lekarza a mam plastry i chyba sa dla mnie za mocne.

 

Odnośnik do komentarza

@KlaudiaK, to są nowe tabletki, w tym roku pojawiły się w Polsce. Jak tłumaczył mi ginekolog to jest już taka nowoczesna antykoncepcja, bezpieczna dla organizmu, tabletki nie działają na cały organizm, tylko tam gdzie trzeba. W składzie mają estetrol. Jest to hormon możliwy do wykrycia tylko u kobiet w ciąży. Przez to jest bezpieczny dla organizmu. Jeśli plastry ci nie służą, to jak najbardziej możesz o te tabletki zapytać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...