Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość n...2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byłam w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych liberelle. Po około 2 latach przyjmowania zaczęły się u mnie krwawienia w trakcie przyjmowania. Po zgloszeniu się do gabinetu i wykonaniu USG, lekarz stwierdził znaczne zmniejszenie grubości endometrium i zalecił zaprzestać przyjmowania tabletek. Nie biorę ich od 3 dni, a nadal krwawię. Czy powinnam się tym niepokoić?

Odnośnik do komentarza

Lekarz uprzedził, że po zaprzestaniu przyjmowania tabletek z racji tak cienkiego endometrium krwawienie powinno pojawić się dopiero za miesiąc, a trwało dwa tygodnie od kiedy skończyłam je brać-stąd mój niepokój. Już w tym temacie, to wszystko jest ok. Co do monitorowania cyklu- nie robię tego.

Odnośnik do komentarza

z hormonami nigdy nic nie wiadomo, a w szczególności co może wpłynąć na ich skuteczność, a także fakt, iż ich regularne zażywanie niesie ze sobą sporo skutków ubocznych dotkliwych dla zdrowia. Dlatego ja z nich zrezygnowałam teraz korzystam z Testera Afrodyta testu owulacyjnego ze śliny, który wyznacza dni płodne i niepłodne w 5 min, a w dni płodne zabezpieczam się mechanicznie, ta forma antykoncepcji jest dla mojego zdrowia najkorzystniejsza! ? Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.10.2021 o 10:35, Gość ola napisał:

z hormonami nigdy nic nie wiadomo, a w szczególności co może wpłynąć na ich skuteczność, a także fakt, iż ich regularne zażywanie niesie ze sobą sporo skutków ubocznych dotkliwych dla zdrowia. Dlatego ja z nich zrezygnowałam teraz korzystam z Testera Afrodyta testu owulacyjnego ze śliny, który wyznacza dni płodne i niepłodne w 5 min, a w dni płodne zabezpieczam się mechanicznie, ta forma antykoncepcji jest dla mojego zdrowia najkorzystniejsza! ? Pozdrawiam i powodzenia

Byłam świadoma ryzyka gdy zaczynałam je brać i nie żałuję. Nie jest to najzdrowsza metoda, za to najprzyjemniejsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...