Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, pierwszy stosunek (był pierwszy dla nas obojga) odbyliśmy w połowie sierpnia, niestety w dni płodne. Od tamtego czasu robiliśmy to jeszcze trzy razy, ostatni raz pod koniec sierpnia. Oboje mamy po 18. lat, zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Od tamtego czasu partnerce spóźnia się okres, na dzień dzisiejszy - aż dwa tygodnie. Poza prezerwatywą uprawialiśmy seks przerywany i ani razu nie doszedłem w środku. Partnerka wykonała dwa testy ciążowe, mniej więcej 10 dni po ostatnim stosunku, oba były negatywne. Mimo to, dalej nie dostała okresu. Dodam, że w międzyczasie miała wiele sytuacji stresowych i do tego doszedł duży wysiłek fizyczny, co - jak wyczytałem na forach - również mogło mieć wpływ. Czy mimo to powinniśmy obawiać się nieplanowanej ciąży? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej jakbyś regularnie kontrolowała i zapisywała cykle, mi służy o tego Cyclotest MySense, to taki termometr owulacyjny na którym sprawdzam temperaturę codziennie rano po obudzeniu i jest połączony z aplikacja w telefonie, w którą wprowadzam dane o śluzie, zdrowiu, wadze itd. To wszystko składa się na wyznaczanie dni płodnych

Odnośnik do komentarza
Gość kobietawpigulce pl
W dniu 20.09.2021 o 15:40, Gość w...y napisał:

Jak w tytule, pierwszy stosunek (był pierwszy dla nas obojga) odbyliśmy w połowie sierpnia, niestety w dni płodne. Od tamtego czasu robiliśmy to jeszcze trzy razy, ostatni raz pod koniec sierpnia. Oboje mamy po 18. lat, zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Od tamtego czasu partnerce spóźnia się okres, na dzień dzisiejszy - aż dwa tygodnie. Poza prezerwatywą uprawialiśmy seks przerywany i ani razu nie doszedłem w środku. Partnerka wykonała dwa testy ciążowe, mniej więcej 10 dni po ostatnim stosunku, oba były negatywne. Mimo to, dalej nie dostała okresu. Dodam, że w międzyczasie miała wiele sytuacji stresowych i do tego doszedł duży wysiłek fizyczny, co - jak wyczytałem na forach - również mogło mieć wpływ. Czy mimo to powinniśmy obawiać się nieplanowanej ciąży? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Dzień dobry,

Ostatni test był wykonany prawidłowo(8-9 dni po stosunku następuje implantacja i wtedy ciąża wychodzi na teście) Tak jak piszesz wysiłek i stres może opóźnić miesiączkę. Proponuje jakiś relaks. Jeśli miesiączka po tygodniu nie powróci proponuje się udać do ginekologa. Chciałam nadmienić iż stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną i może podczas niego dojść do poczęcia. Zastanówcie się też czy jesteście gotowi przyjąć dziecko jak antykoncepcja zawiedzie. Lepiej pomyśleć o tym wcześniej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...