Skocz do zawartości
Forum

Boję się związku.


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 18 lat. Mam ze sobą pewien problem, otóż bardzo boję się wejść w poważny związek z dziewczyną. Gdy widzę znaki od płci przeciwnej, że coś jest na rzeczy, widzę jej zainteresowanie mną, zaczynam tchórzyć, brzydko mówiąc olewać ją, ponieważ mam obawy przed związkiem. Boje się, że moje życie radykalnie się zmieni, zaraz w głowie mam czarne scenariusze, tzn zdrada, wykorzystanie... Z drugiej strony bardzo chciałbym mieć dziewczynę, chciałbym pokochać kogoś z odwzajemnieniem, ale ciągle mam w sobie blokady, które jest ciężko mi przełamać i otworzyć serce dla drugiej osoby. Nie wiem czy nie jestem na to jeszcze gotowy, nigdy nie miałem dziewczyny, personalnie ten wiek uważam już za początek stałych związków. Boje się, że z takim postępowaniem zostanę starym kawalerem, czego bardzo bym nie chciał, ponieważ jednym z moich marzeń jest posiadanie rodziny. Jak mam sobie poradzić z tą blokadą? Bardzo prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Czego konkretnie się boisz? 

Mówisz że wymyślasz czarne scenariusze, jakieś zdrady, tylko czemu? Jeśli stworzycie zgrana parę to tego nie będzie.

Poza tym związek to nie jest żadne ograniczenie czy utrata czegokolwiek. Można tylko zyskać. Naturalnie trzeba poświęcenia dla tej drugiej strony bo nie można tylko brać czy oczekiwać. Ale jeśli ta osoba jest ważna to to robisz mimowolnie. 

Jeśli nie czujesz się gotowy wejść w związek, bo to jest jakaś decyzja i zaangażowanie, to tego nie rób teraz. Jeśli Ci na niej zależy to wyjaśnij swoje powody ponieważ tym pokażesz swój szacunek. 

Pamiętaj nie rób nic na siłę. Zwłaszcza w miłości i związkach. Pozdrawiam.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.07.2021 o 20:18, Gość Mateusz napisał:

mam obawy przed związkiem

A jak wyglądał związek Twoich rodziców? 

W dniu 26.07.2021 o 20:18, Gość Mateusz napisał:

Jak mam sobie poradzić z tą blokadą?

Trzeba znaleźć przyczynę i się jej pozbyć. Pomożemy Ci w tym na ile to możliwe przez Internet. 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...