Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Badanie usg


Gość Patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycja

Witam co to oznacza, macica niejednorodna echogenicznie o wymiarze AP 4.85 cm. ENDOMETRIUM jednorodne o grubości 1.05cm. Lewy jajnik bez zmian. W prawym jajniku owalna zmiana normoechegenioczna o średnicy 17mm 

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie polecam poczekać na wizytę u lekarza. Endometrium w normie, moja znajoma miała 20mm i było podejrzenie nowotworu. Na szczęście badania wykazały, że nie ma komórek nowotworowych, pomogło leczenie hormonalne. Ale my wszystkie znajome zaczęłyśmy się od razu częściej badać, rak endometrium jest najczęściej diagnozowanym nowotworem ginekologicznym, więcej o chorobie i jej objawach przeczytacie na https://zabiegidavinci.pl/baza-wiedzy/rak-trzonu-macicy/ . 

Odnośnik do komentarza

Oznacza konieczność konsultacji. Pytając o takie kwestie w necie tylko narażasz się na stres - przecież tutaj ci nie odpowie specjalista. Kiedy robiłem w https://multimed.pl/ USG jamy brzusznej to od razu byłem umówiony na konsultacje, w sensie - było sprawdzone, co i jak. Nie zostałem pozostawiony sam sobie. I radzę korzystać z takich usług w takich miejscach. U mnie chodziło też o to, że u nich miałem polecanego przez lekarza pierwszego kontaktu specjalistę i to robiło różnicę. 

Odnośnik do komentarza

Mogę tylko potwierdzić, że warto iść do Multimedu. Mnie załatwili wizytę w kilka dni, a zależało mi na czasie. Miejscówkę miałam z polecenia. Przychodnia mega wyposażona, ale chyba najważniejsza była dla mnie konkretność tych ludzi, bo rzeczywiście podpowiadali, sugerowali, przygotowali do badania, później skonsultowali i dali zalecenia. Zdecydowanie tak właśnie to powinno przebiegać. i nigdy nie zwlekajcie z USG. Im szybciej, tym lepiej, ale zakładając dostęp do sprawdzonego specjalisty. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...