Skocz do zawartości
Forum

in vitro z komórką dawczyni


Gość Anżelika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anżelika

Jesteśmy po dwóch niedanych próbach in vitro w Polsce, ze względu na mój wiek ( 41 lat) lekarz zaproponował nam żeby dalsza próba była z komórką dawczyni. Czytalam, że lepiej taki zabieg podstąpić w Czechach, proszę o Wasze opinie 

Odnośnik do komentarza

Czechy faktycznie stają się mocarstwem wspomagania rozrodu i coraz więcej Polek się decyduje podstąpić ta procedurę  za granicą. W Czechach metoda invitro z komórką dawczyni jest zalecana większości kobiet po 40 roku życia, ponieważ ich własne komórki z wiekiem stają się gorszej jakości co obniża skuteczność leczenia. 
 

Odnośnik do komentarza
Gość Krytyczna

My zdecydowaliśmy się na procedurę in vitro w Czechach a to z kilku powodów 1) komórki są pobierane od młodych i zdrowych dawczyń oraz 2) nie ma żadnych ograniczeń prawnych i zapładniane są wszystkie pobrane komórki, dlatego tez czeskie kliniki osiągają tak wysoki poziom skuteczności leczenia.
 

Odnośnik do komentarza

Hej, widziałam, że Invicta ma całkiem niezłą ofertę jeśli chodzi o ivf z komórkami dawczyni. Czy długo czekałaś na dobór dawczyni? Czy jest taka możlowść, że nie uda się dobrać dawczyni? Mam trochę obaw, jestem na etapie wyboru kliniki. Będę wdzięczna za odpowiedź. Dzięki!

Odnośnik do komentarza

Ja mogę Ci polecić swoją klinikę, czyli Invicta. Jestem pacjentką oddziału w Gdyni. Mają dość dogodny wybór programów z komórkami dawczyni, my wybraliśmy mrożone komórki i gwarancję 6 komórek jajowych. Minimalnie gwarantują 1 blastocystę, ale u nas wyhodowano 3 piękne blasty. Dobrze, że nie wybraliśmy programu z 12 komórkami, bo nie wiem co bym zrobiła z tyloma zarodkami ? Jestem już po transferze, czekam na pierwszą betę. Moje wrażenia odnośnie kliniki są bardzo pozytywne. Mam nadzieję, że za kilka dni podzielę się z Wami informacją o tym, że beta rośnie ? Polskie kliniki mają sie bardzo dobrze, ja Ciebie doskonale rozumiem, bo sama bardzo długo szukałam idealnej kliniki dla siebie. Chciałam wybrać miejsce sympatyczne, nowoczesne i propacjenckie, ale przede wszystkim skuteczne. Myślę, że nie mogłam trafić na lepszą polską klinikę.

Odnośnik do komentarza

Kochana, bardzo chętnie Ci odpowiem na Twoje pytanie ? Nie spotkałam się jeszcze z sytuacją, że nie udało się dobrać komuś dawczyni. W Invicta przede wszystkim dobiera się dawczynię na podstawie cech fenotypowych, które mają odpowiadać cechom pacjentki. Dzięki temu ja dostałam komórki od dziewczny z kręconymi ciemnymi włosami i ciemnymi oczami, jakich sama jestem posiadaczką ? O zgodności dawczyni ze mną dowiedziałam się zanim w ogóle przyszłam na wizytę, co bardzo doceniam. Invicta może się pochwalić naprawdę imponującą bazą dawczyń, więc na odpowiedź nie czekałam specjalnie długo.

Odnośnik do komentarza

Kasiu, Lenko, dziękuję za Wasze odpowiedzi. Mnie przekonałyście, zapisuję się w przyszłym tygodniu do kliniki Invicta. Cieszę się, że w końcu udało mi się podjąć decyzję. Przeszukałam chyba wszystkie internetowe fora w poszukiwaniu opinii, ale Wasze najbardziej mnie przekonały. Sama zamierzam wybrać opcję z mrożonymi komórkami dawczyni, dlatego profesjonalna klinika leczenia niepłodności to priorytet. 

Odnośnik do komentarza
Gość Hanna. dojrzała

Dzwoniłam na dniach do kliniki Invicta w celu umówienia się na pierwszą wizytę. Z racji wieku (mam 48 lat) wiem, że czeka mnie in vitro i to z komórką dawczyni. Wcześniej miałam już robione badania pod kątem niepłodności, ginekolog sam zasugerował mi tą klinikę. Powiem Wam, że jestem w szoku, bo po 2 dniach od telefonu dostałam informację, że już mają dla mnie idealną dawczynię komórki :) A jeszcze nawet nie miałam pierwszej wizyty! Nie sądziłam, że kliniki działają tak szybko. Teraz czekam na wizytę, ale jestem niesamowicie szczęśliwa, że ruszam do przodu

Odnośnik do komentarza
Gość Mama Amelki
20 godzin temu, Gość Ania napisał:

Dziewczyny, jakiego lekarza możecie mi polecić z kliniki Invicta w Gdańsku? Jestem zdecydowana na tą klinikę, wydaje mi się najlepsza z całej oferty klinik z trójmiasta, ale nie mogę się zdecydować na lekarza. 

Dr Zieliński z Gdańska, bardzo polecam. Bardzo dokładny i dużym doświadczeniem, dodatkowo pogodny ? Dzięki niemu na świat przyszła moja córeczka. 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Gość Ania napisał:

Dziewczyny, jakiego lekarza możecie mi polecić z kliniki Invicta w Gdańsku? Jestem zdecydowana na tą klinikę, wydaje mi się najlepsza z całej oferty klinik z trójmiasta, ale nie mogę się zdecydować na lekarza. 

Ja za to słyszałam bardzo dobre opinie o doktorze Lewickim z Gdańska, moje dwie koleżanki bardzo sobie chwalą to, jak przygotował je do in vitro i jak prowadził ich ciążę. Ja akurat jestem w klinice w Bydgoszczy i leczę się u dr Augustyniaka, ale jestem bardzo zadowolona i czytałam o niego sporo dobrego, więc myślę, że też jestem w dobrych rękach ? Polecam!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, u mnie podobnie. Już mam dopasowaną dawczynię komórki, z wyglądu ponoć łudząco podobna do mnie, niczym młodsza siostra ? niska brunetka, śniada skóra i jasne oczy ? Nie sądziłam, że trafi mi się taka dawczyni w Polsce ? Fajnie, że invicta ma tak dużą bazę dawczyń. Dzięki temu dopasowanie idealnej dawczyni jest znacznie łatwiejsze. Przy mojej zagranicznej urodzie bałam się, że będę musiała jechać gdzieś do Włoch szukać kd. Obyło się bez tego ?

Odnośnik do komentarza
Gość Oliwia_Anna

To prawda, invicta ma na maksa dobrze dopracowaną bazę dawczyń i system dopasowań. Moją dawczynię znaleźli w przeciągu dwóch dni, rudą i piegowatą, jak ja ? Bardzo mi zależało na tym, żeby dziecko było podobne do nas, bo mąż też ma rudo-blond włosy, ja za to jestem czysty rudzielec. Nie chciałabym urodzić dziecka o czarnych włosach, które nie byłoby podobne do nas.

Odnośnik do komentarza

Witajcie Kochani.co powiecie o klinice invimed w Gdyni?jestem po nieudanej próbie z dawstwem jajeczek.mam 36 lat i bardzo wysokie FSH bo ponad 70 a amh to nawet nie pamiętam bo tak niskie.mamy dwa zarodki...co powiecie na temat tej kliniki?

Odnośnik do komentarza

to bardzo dziwne co tu piszecie, bo jak ja uzyskiwałam info w invicta o tym jak przebiega proces doboru dawczyni to niestety jest on ograniczony do głównych cech fanotypowych, czyli tylko kolor oczy, włosów, wzrost i waga. Wiec jeśli ktoś tu pisze, że wybrali dla niej dawczynię łudzącą podobną to albo kłamie on albo jemu ktoś nakłamał. Kiedyś był bardziej dopasowywane dawczynie, chociażby przez inne cechy jak zainteresowania, uzdolnienia, wykształcenie. Teraz nie liczcie na to, że ktokolwiek z invica widział zdjęcie waszej dawczyni aby móc powiedzieć, że podobna - nikt jej tu nie widział.

co do organizacji pracy w invicta to jest to korporacja. Spranie działa, ma duża rotację, dobrze zoptymalizowany proces wizyt. ...ale nie liczcie na to, że wasze życiowe problemy, dylematy, czy choćby chęć bycia prowadzoną przez jednego lekarza mają znaczenie

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z gość mmm…

mam duże doświadczenie z Warszawska Invicta. Kompletne korpo które ma dla Ciebie wielkie zainteresowanie do momentu zapłacenia za program. Maja ciagle opóźnienia wizyt, ceny w pierwszej trójce najdroższych w Polsce. Naciągają spragnionych dziecięcia ludzi na dodatkowe koszty jak wybór najlepszych plemników itd. Normalnie kliniki zobowiązane są do tego by dokonać jak najlepszego wyboru dla klientów. Kpina. Ja przeszłam 3 procedury tuż przed 45 .. tylko z jednej miałam 5AB blstke. Niestety po badania g genetycznych była bezużyteczna. Non stop zmieniali lekarzy bo a to jeden zaczął wakacje podłączają mojej stymulacji albo miał za dużo pacjentów. 
kpina za straszne pieniądze!Jesli chodzi o program adopcji to jest bardzo z nimi drogi a gwarancje prawie żadne. Co do dawczyń to wiem ze bardzo dużo korzystają z hiszpańskich kobiet a nie Polek. Szczególnie w programie z mrożonych komórek których nikomu nie polecam bo pamiętajcie ze jak będziecie miały wiele blastek to ich mrożenie z mrożonych wcześniej komórek sprawi iż pewnie większość po kolejnym mrożenie będzie albo martwych albo bardzo osłabionych. Szanująca się klinika poinformuje o tym ale nie liczcie tylko wczytujcie się we wszystko wszędzie. Proszę nie bądźcie naiwne tylko mocno mocno poinformowane i uczcie się same poprzez internet i wczytywanie się w medyczne dokumenty o każdym zagadnieniu. Ja nigdy więcej nie poszłabym już do Invicta. Dla ciekawostki zrobiłam później 4 stymulację w Istambule i Bahçeci klinik. Turcja ma szalone doświadczenie w Invitro ale adopcja komórek czy spermy jest zakazana. Tak czy inaczej na 4 stymulację miałam 7 blastek. Niestety przez moj wiek głównie, wszystkie miały problemy genetyczne. 
pozdrawiam i powodzenia  

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie mogłam spostrzec owulacji u siebie. Nie wiem, kiedy mam śluz płodny/ niepłodny - bardzo szybko zmienia się konsystencja - raz mam, a raz nie. Dziecko już jedno posiadam, więc czasem te pni płodne widocznie mam. Z racji na nieregularnośc kupiłam Afrodytę Smart i w końcu wiem, kiedy jestem płodna, naprawdę wiele to ułatwia

Odnośnik do komentarza

Класс Страница. Большое спасибо.
Предлагаю также посмотреть полезные сайтики
https://baoly.ru/edrw Построение обратных ссылок высокого качества
https://baoly.ru/70 Размещение текстов, заметок, релизов в социальных закладках
https://baoly.ru/71 Создание PBN сайтов на поддоменах Wordpress
https://baoly.ru/69 Статьи на сайтах WIKI

@good=

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...