Skocz do zawartości
Forum

Bezradność, i załamanie, ze nie wyzdrowieję


Gość bogusia37

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogusia37

Jestem matką półrocznego dziecka, ale nie jestem w pełni szczęsssliwa, bo wciąż obawiam sie o swoje zdrowie. wszystko zaczęło sie przed porodem- nieznaczznie spuchły mi stopy, ale opuchlizna zniknęła po kilku godzinach, problem wrócił kilka dni po porodzie, stopy znów spuchły, opuchlizna znikała po wysiłku fizycznym, natomiast teraz została ze mna na dobre i ogranicza moje funkcjonowanie. Są dni, zę z dzieckiem nie moge wyjsc na spacer, bo stopy sa tak spuchnięte, że nie włoże żadnego buta, stopy uciskaja w miejscach obrzęku, muszę duzo leżec zamiast się cieszyć macierzyństwem. To juz trwa pół roku, badania wszystkie bez zmian, wizyty u lekarza od żył nie wykazuja przyczyny, nikt niewie, co mi jest i dlaczego stopy i kostki puchną. Jestem załamana, mase leków brałam i nic, zero reakcji, załamuje się, ponieważ nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, siedziec z nogami w dół, chodzić normalnie bez uczucia, ze zaraz skóra stóp pęknie od opuchlizny i z trgo napięcia. Za 7 mirsięcy wracam do pracy, a nawet nie mogę ubrać innych butów niż kapcie dwa numery za duże. Jak mam siedzieć- z nogami na stole w biurze, jak pilnować dziecka, jak juz zacznie chodzić z takimi nogami- jestem załamana, nikt z lekarzy nie jest w stanie mi pomóc

Odnośnik do komentarza

Bogusiu> przyczyn opuchniętych nóg jest wiele. Uparcie nalegaj na serie badań, wysyłanie do specjalistów. Sama poszukaj w Internecie jakie można zrobić badania i jeśli Cię stać zrób prywatnie. Nie ma innej drogi jak szukać przyczyny. Przypinam się tez do pytania ka-wy. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość bogusia37

Miałam usg dopplera, badania krwi w kierunku niedoborów oraz badania ginekologiczne, ponieważ boli mnie do tego kręgosłup w odcinku lędźwiowym, mam mrowienia w okolicach kręgosłupa. Dodam, ze mam od dziecka kręgosłup bardzo krzywy- mam lekkiego garba, skrzywienie w odcinku lędźwiowym także, po tym, jak przeszłam krzywice w niemowlęctwie. Ale wg lekarza od kręgosłupa stopy by raczej nie puchnęły.  Robione badanmia mam w normie. Nie stać mnie na prywatne leczenie, a państwowo pomiędzy jedną a druga wizytą u specjalisty mija nawet pół roku (straszne kolejki). Lekarz pierwszego kontaktu ma mnie dosyć, bo wciąz domagam się pomocy, on twierdzi, ze skoro badania w normie, to przyczyna nieznana jest, że po prostu ciąża cos uruchomiła, bo po ciazy to powstało. Jestem już załamana tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Tak odpowiedziała lekarka, w podobnym problemie, przyczyny mogą być różne, więc lekarz rodzinny powinien pokierować. 

"W związku z tym najrozsądniej będzie udać się do lekarza, np. chorób wewnętrznych (internisty), żeby stwierdził jakiego typu ma Pani obrzęk i pokierował dalszą diagnostyką. Z pewnością wykona badania podstawowe, między innymi zaleci badania czynności nerek, tarczycy, wątroby, w razie potrzeby skieruje Panią do specjalistów: kardiologa, endokrynologa, ewentualnie angiologa, którzy poprowadzą dalszą diagnostykę."

Sama więc musisz powiedzieć lekarzowi, żeby Ci dał na takie badania, jeśli nie miałaś. A do specjalisty musisz pójść prywatnie, nie żałuj pieniędzy, bo zdrowie ważniejsze. Też trzeba czekać, ale o wiele krócej, następną wizytę wyznacza kiedy jest potrzebna kontrola, moze to być pół roku, jak i miesiąc. 

Powinnaś też utrzymywać prawidłową wagę i dużo pić. 

Odnośnik do komentarza

Masaże nóg dla pobudzenia krążenia, spacery zamiast siedzenia. Kup sobie klapki, japonki albo adidasy i spaceruj. Pływaj, chodź na basen bo pływanie bardzo pomaga. Pewnie masz problemy z limfą. Diosmina jest substancja pomocną więc zapytaj farmaceutki co poleca. Jednak ruch jest najlepszy. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...