Skocz do zawartości
Forum

Chyba nie lubię siebie


Gość Wojciechowska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciechowska

Cześć, ja już pisałam na tym forum, ale wybaczcie, wolę być anonimowa, świat jest za mały. Moim problemem jest to, że chyba nie akceptuję siebie, w związku z tym nie lubię chyba siebie.

Nie dotyczy to oczywiście wszystkich aspektów. Najbardziej chodzi mi tutaj o moje zdolności i cechy charakteru, co oczywiście przekłada się na niezadowolenie z życia zawodowego i osobistego. Wszystko łączy się w jedną całość. Niby jestem niegłupia, nie wątpię w to, że mam jakąś inteligencję, jestem osobą kulturalną, potrafią odnaleźć się w różnych sytacjach, ale nie zmienia to faktu, że żyje mi się bardzo ciężko. Zastanawiam się skąd mogło się to wziąć.  Na przestrzeni czasu (lat) zauważam, że jeszcze dojrzewam, trochę uczę się na doświadczeniach, mam większą swiadomość siebie (może za sprawą terapii może też i doświadczeń życiowych, spotykania róznych ludzi). Ma ktoś tak, jak z tym żyć? Często jeszcze będąc młodsza zazdrościłam komuś wykształcenia, powodzenia w życiu, chciałam być taką osobą jak ta którą podziwiałam.  Teraz też porównuję się z niektórymi ludźmi, zdarza się, że komuś czegoś bardzo zazdroszczę i nie mogę sobie z tym poradzić do tego stopnia, że wolę takich ludzi unikać, bo przykro mi, kiedy widzę jakie ktoś banalne ma problemy w porównaniu do moich. (nie chodzi tutaj o dobra materialne, choć gdybym miała lepszą stuację zawodową i finansową to pewnie też bym się usamodzielniła i wyprowadziła z rodzinnego domu, więc dobra materialne też są potrzebne.)

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.07.2021 o 21:08, Gość Wojciechowska napisał:

Ma ktoś tak, jak z tym żyć?

Źle zadane pytanie. Raczej zapytałabym co z tym zrobić/jak to zmienić? Jeśli zadasz w ten sposób pytanie, to chętnie odpowiem.

W dniu 10.07.2021 o 21:08, Gość Wojciechowska napisał:

chciałam być taką osobą jak ta którą podziwiałam.

Co w związku z tym zrobiłaś? 

 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...