Skocz do zawartości
Forum

Problem z gotowaniem


Gość Anka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z gotowaniem. Za każdym razem jak coś gotuję to jest mi nie dobrze. A jak już zrobie obiad to potem nie jestem wgl głodna chociaż nic nie jadłam podczas ani wcześniej. Muszę gotować, bo mam małe dziecko a żeby codziennie kupować na mieście mnie nie stać. Jak z tym walczyć? Co zrobić żeby gotowanie nie było tak uciążliwe?

Odnośnik do komentarza

Ugotuj zupę lub mięso i na gorąco wloż do sloika np po dżemie i szybko zakręc. Wstaw do lodówki. i otworz za 1 dzień czy za trzy. Nie powinno Cię juz mdlić, bo nie gotujesz tylko odgrzewasz. W końcu na miescie tez nie gotujesz a nie jadasz tylko ze względu na ekonomię. Czyli w domu bedziesz jak w warunkach knajpowych. Nie gotowalas przed chwila a masz jedzenie. 

Odnośnik do komentarza

 

takie "odrzucanie" jedzenia  może wiązać  się z  zakluceniami w przyjmowaniu -  wogole.

... tak jakbyś ty odmawiała sobie kompetencji zajęcia się sobą sama.jakby to co masz do zaoferowania sobie samej miałoby być "nie odpowiednie" / nie do przyjęcia.

To jest psychika, może zaniedbujesz się trochę przy małym dziecku... Gdybam...

 za jedzeniem kryje się psychika naprawdę w wielu wariantach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.06.2021 o 22:59, Gość Agu napisał:

takie "odrzucanie" jedzenia  może wiązać  się z  zakluceniami w przyjmowaniu -  wogole.

... tak jakbyś ty odmawiała sobie kompetencji zajęcia się sobą sama.jakby to co masz do zaoferowania sobie samej miałoby być "nie odpowiednie" / nie do przyjęcia.

To jest psychika, może zaniedbujesz się trochę przy małym dziecku... Gdybam...

 za jedzeniem kryje się psychika naprawdę w wielu wariantach.

Szukasz "kwadratowych jaj". Psychika może odbijać się na jedzeniu ale nie ma sensu szukać ukrytych powiązań.

Odnośnik do komentarza

Bulimia i anoreksja tak, ale niekoniecznie na zasadzie wytłumaczeń jak z biologii totalnej, a problem autorki nie jest aż taki jak zaburzenia odżywiania. Problem nie dotyczy jedzenia w ogóle, tylko gotowania.

Anka, pierwsze nasuwa się pytanie co gotujesz dziecku i czy to dla Ciebie jałowe jedzenie?

Odnośnik do komentarza

a  to nie sa wytłumaczenia z biologi totalne.

Jedzenie ma charakter równiez symboliczny, ii jest bardzo duzo kompensacji w które jest zaprzęgniete jedzenie, bo związek psychiki i jedzenia jest ogromny i nie trzeba mieć aż zaburzen odżywiania by ten związek odczuć.

co wiecej jest duzy związek seksu i jedzenia..

 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Gość Agu napisał:

a  to nie sa wytłumaczenia z biologi totalne.

Nie są, ale mają podobną konstrukcję.

22 minuty temu, Gość Agu napisał:

Jedzenie ma charakter równiez symboliczny, ii jest bardzo duzo kompensacji w które jest zaprzęgniete jedzenie, bo związek psychiki i jedzenia jest ogromny i nie trzeba mieć aż zaburzen odżywiania by ten związek odczuć.

Zgadza się i tego nie neguję, ale od tego jeszcze daleko do wysnuwania twierdzeń, że autorka może mieć problem z przyjmowaniem w ogóle

W dniu 23.06.2021 o 22:59, Gość Agu napisał:

... tak jakbyś ty odmawiała sobie kompetencji zajęcia się sobą sama.jakby to co masz do zaoferowania sobie samej miałoby być "nie odpowiednie" / nie do przyjęcia.

To już brzmi podobnie do biologii totalnej, a może Anka po prostu gotuje dziecku jedzenie, które dla niej jest gorsze, albo nie potrafi dobrze gotować, a może sam czas spędzony przy garnkach i wąchanie tych zapachów wpływa negatywnie na jej apetyt. Może potrzebowałaby wyższego budżetu żeby smakowało. Wiadomo też, że w domu nie zrobisz jedzenia jak w restauracji.

53 minuty temu, Gość Agu napisał:

co wiecej jest duzy związek seksu i jedzenia..

Nie wiem co masz na myśli ale nie wybiegajmy tak daleko.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Dariusz napisał:

do wysnuwania twierdzeń, że autorka może mieć problem

nie wysnuwam twierdzeń. napisałam "może" i "że gdybam".  Nie wim co jest Ance, 

 

Godzinę temu, Gość Dariusz napisał:

a może Anka po prostu gotuje dziecku jedzenie, które dla niej jest gorsze...

moze a może oglada za dużo pieluch z kupą i ma dość.

---

Jedzenie jest sfera instynktu, podlega podobnej psychoogicznej refleksji co seks, relacje z innymi , czy aktywnośc zyciowa. 

W dniu 23.06.2021 o 22:59, Gość Agu napisał:

za jedzeniem kryje się psychika naprawdę w wielu wariantach.

 

 

Odnośnik do komentarza

Trudno nie zgodzić się z waszymi opiniami. Gotować może się nauczyć każdy z nas jednak potrzeba do tego trochę cierpliwości i chęci nauki. W internecie znajdziemy niezliczone strony na jakich znajdziemy sprawdzone porady jak sobie radzić z trudniejszymi kwestiami. Oczywiście na samym początku dobrze jest postawić na prostsze przepisy bo w ten sposób zyskamy pewność siebie w kontekście nauki. Co do polecanych serwisów z przepisami, nie można przejść obojętnie obok - https://uwielbiam.pl/przepis/duszona-w-sosie-piers-z-kurczaka-z-szynka-i-serem Znajdziemy tam pomysły na praktycznie każdą okazję, przez co trafimy w gusta nawet najbardziej wymagających osób.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...