Skocz do zawartości
Forum

Czy tak powinna wyglądać psychoterapia?


Gość Nadine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Córka została skierowana na psychoterapię z powodu problemu z uczuciami, depresją i agresją słowną. Psychoterapeuta zaprosił nas obie na spotkania - to rozumiem, bo to pewnie zebranie wywiadu itd. Ogólnie dość irytujący facet jak dla mnie bo zadaje kilka razy dokładnie to samo pytanie po czym ja odpowiadam dokładnie to samo a on dalej swoje, nawet zwróciłam mu na to uwagę - ale ok jestem w stanie to zrozumieć - pewnie to jakiś sposób by sprawdzić moją reakcję. Natomiast na ostatniej wizycie wyprowadził mnie z równowagi podnosząc na mnie głos i grożąc palcem że to ja bardziej otrzebuję psychoterapii niż córka bo nie wiem gdzie w człowieku mieszczą się uczucia. Powiedzcie mi czy tak to właśnie ma wyglądać? Córka chce tam chodzić ale ja jakoś nie bardzo to widzę, ale może w tym szaleństwie jest jakaś metoda tylko ja tego jeszcze nie widzę?

Odnośnik do komentarza

Wybacz szczerość, ale bardzo prawdopodobne że nie widzisz...

Jeśli nie rozumiesz terapii i tego że terapeuta stara się pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj córce w układaniu siebie.

To że pan podniósł palec gestykulując, to nie znaczy że Ci groził... Bo "groźba "  to  np. powiedzieć komus ze  się urwie mu ucho za kare. Wiec specjalnie też nie widzę szaleństwa w tym co opisujesz, chyba że zwrócenie Ci uwagi tak postrzegasz...

Niestety ale to jest bardzo powszechne że rodzice oponują wobec psychoterapii - psychoterapia obnaża błędy rodzicielskie, Twoja córka nie znalazła się na terapii z fanaberii chyba?

Coś się zadziało że tam trafiła... I bez urazy ale to że masz w tym swój jakis udział jest jednak prawdopodobne, wiec się tak nie obruszaj

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość czteryznaki
W dniu 29.05.2021 o 23:05, Gość tesisi napisał:

Przede wszystkim podczas terapii powinno czuć się komfort. Zatem jak coś jest nie tak, to może warto zmienić specjalistę? Jeśli z Warszawy jesteście to poradnię dla dzieci i młodzieży https://cbt.pl/poradnie/poradnia-dla-dzieci-i-mlodziezy/ polecam odwiedzić. Jest rekomendowana, wiele osób sobie chwali. 

Oczywiście komfort jest najważniejszy.

Dlatego nawet psychopatę należy pochwalić jak skutecznie niszczy bliskich i że im się jak najbardziej należy ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.05.2021 o 00:05, Gość tesisi napisał:

Przede wszystkim podczas terapii powinno czuć się komfort. Zatem jak coś jest nie tak, to może warto zmienić specjalistę? Jeśli z Warszawy jesteście to poradnię dla dzieci i młodzieży https://cbt.pl/poradnie/poradnia-dla-dzieci-i-mlodziezy/ polecam odwiedzić. Jest rekomendowana, wiele osób sobie chwali. 

Zgadzam się z Tobą, a poliklinika jest naprawdę dobra, również ją polecam!

betamo

Edytowane przez michaelpierce29
Odnośnik do komentarza

Psychoterapia dla dzieci i młodzieży prowadzona przez gabinet https://psychoterapia-motyl.pl jest formą terapii rodzinnej i jest skierowana do osób, które nie ukończyły osiemnastego roku życia. Jest to proces regularnych spotkań z dzieckiem/nastolatkiem, które odbywają się we współpracy z rodzicami lub opiekunami. Konsultacja ma na celu rozpoznanie problemów, z jakimi zgłaszane jest dziecko oraz prześledzenie historii wraz z aktualną sytuacją życiową dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...