Skocz do zawartości
Forum

Bulimia


Gość Maryjanes

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maryjanes

Czy ma ktoś z was jakieś sposoby na opanowanie napadów obżarstwa? Mam już je prawie codziennie, jestem nimi wykończona i nie wiem, co robić. Tylko błagam, chodzi mi o coś bardziej konkretnego niż ,,zajmij się czymś"

Odnośnik do komentarza

Bardzo rzadko się udzielam w takich sytuacjach, takich pytaniach, teraz musze, bo czytajac odpowiedzi typu "pij duzo wody" szlag mnie trafia. I jasne, nie neguje pomyslu, domniemam, że wielu osobom pomogl. Ale tu pragne rozgraniczyc, ze jest wielkie spektrum bulimii. Pracowalam z mnostwem osob, ktore piky wode, tylko po to, by rzygac niczym, bo w istocie choroby nie chodzi o to co jesz, tylko o to by sie nawpierniczac i wyrzygac. Czyli wyrzucić ten caly bol i syf ze srodka. Wiec nie, nie polecam picia wody, liczenia kcal, itp. Polecam usiasc i pogadac ze soba, albo z kims, by wiedziec, co chce wyrzucic, a nie potrafię, ze to boli, az tak, ze bede rzygac i koniec. Nie widze innej drogi. Czytajac ten post chce mi sie wyc, krzyczec, plakac...

Bo to jedzenie i ta woda,cto tylko wyrzucanie. Tego bolu i syfu, ktory jest wewnatrz. Cos powoduje, ze inaczej czlowiek nie potrafi. Ten  blog dokładnie opisuje, w jaki sposob wyjść z zaburzeń odżywiania się . Często jest to długa droga, którą trudno jest pokonać samodzielnie i z tego powodu polecany jest kontakt z psychologiem.Tobie również coś takiego polecam.  Ten blog opisuje jak wyjść z blędnego koła zaburzeń odżywiania. 

Odnośnik do komentarza

https://portal.abczdrowie.pl/bulimia
 

Cytat z powyższego linku:
"

6. Leczenie bulimii

Leczenie zaburzeń odżywiania wymaga zastosowania kilku metod jednocześnie. W przypadku bulimii dobre rezultaty przynoszą regularne spotkania z psychologiem i dietetykiem lub kognitywna terapia behawioralna.

Zdarza się, że konieczne jest wprowadzenie antydepresantów. Warto również rozważyć terapię indywidualną, grupową, a także rodzinną. Walka z bulimią to duże wyzwanie, ale zredukowanie napadów apetytu jest możliwe przy wsparciu najbliższych i skorzystaniu z profesjonalnej pomocy."

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...